Komentáre

3 tipy, ako udržať váš dom v pohode

3 tipy, ako udržať váš dom v pohode

Leto je určite tento rok a spolu s ním vlna horúčav, ktorá prelomí rekordy vo Francúzsku. Keď horúca vlna zúri, je nevyhnutné sa chrániť pred slnečným žiarením, pravidelne hydratovať a osviežovať sa, ako je to len možné. Ale niekedy je ťažké udržať v domácnosti prijateľnú teplotu. Tu sú naše tipy a rady, ako sa nedovoliť usadzovaniu tepla vo vašej domácnosti!

Tip 1: Otvorené v noci a počas dňa zatvorené!

Prvá rada: nenechajte teplo! Za pekného počasia máme iba jednu túžbu: tešiť sa zo slnka, ktoré bolo skryté celú zimu. Ale nenechajte sa zmiasť! Neotvárajte okná v horúcich hodinách (medzi 12:00 a 16:00) a predovšetkým ich nevystavujte ráno, aby sa teplo rýchlo usadilo. Toto samozrejme platí pre všetky otvory vášho domu, ktoré sa otvárajú zvonka (okno s oknom, strešné okno, francúzske okno atď.). Nezabudnite tiež zatvoriť uzávery a zatiahnuť žalúzie. Ak to výrazne stmaví vašu domácnosť, je nevyhnutné v budove udržať určitú čerstvosť a lepšie spať v noci. Po tom, čo sa počas dňa barikádujete, cirkulujte vzduch v noci! Po zapadnutí slnka otvorte všetky okná a pokúste sa (čo najviac) vytvoriť koncepty.

Tip č. 2: Znížte teplotu

Ak je teplota v miestnosti vysoká, bude veľmi ťažké ju znížiť. Existujú však staré triky babičky. Napríklad vložte do mrazničky fľašu vody a umiestnite ju pred ventilátor. Dostanete dych čerstvého vzduchu, ktorý vám urobí to najlepšie dobro! Môžete tiež umiestniť malé hrnce naplnené vodou do domácnosti, aby ste trochu znížili teplotu, alebo si kúpiť zelené rastliny, ktoré regulujú teplomer. Pokúste sa tiež znížiť používanie varných platní, rúry alebo iných elektronických zariadení, ktoré spotrebúvajú veľa energie.

Tip 3: Získajte inovatívne zariadenia

Ak napriek všetkým týmto tipom nemôžete znížiť teplotu medzi vašimi stenami, zvoľte klimatizáciu. Ak tento typ zariadenia často predstavuje určitú investíciu (najmä ak je automatická), je nezastaviteľný proti horúcemu počasiu. Dávajte pozor, aby ste nezneužili jeho použitie, pretože je energeticky náročné! Neumiestňujte klimatizáciu do miestností, kde ste boli príliš dlho v nečinnosti; radšej ho nainštalujte napríklad do kuchyne, aby ste ochoreli!
Nakoniec dávajte pozor na tepelný šok! Neprogramujte teplotu príliš nízku ako vonkajšia teplota. Posledný nápad na osvieženie atmosféry: vyberte si automatickú hmlovku, ktorá chladí váš dom, vašu terasu alebo dokonca aj verandu a zároveň vás hydratuje!