Užitočný

Všetko o elektrickom ohrievači vody

Všetko o elektrickom ohrievači vody


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Elektrický ohrievač vody umožňuje prístup k teplej vode v domácnosti. Nezávislé a okamžité alebo spojené s kotlom sa toto zariadenie stalo nevyhnutným. Zistite základné informácie o elektrickom ohrievači vody. Viac článkov na tému: Pracovné ponuky pre inštaláciu ohrievača vody

Elektrické akumulátory alebo prietokový ohrievač vody

K dispozícii sú 2 veľké rodiny elektrických ohrievačov vody. Môžete si preto zvoliť buď zásobník na ohrev vody alebo okamžitý model. Akumulačný ohrievač vody Tento typ elektrického ohrievača vody, známy tiež ako „kumulus“, má nádrž na udržanie teploty vody. Jeho veľkosť bude závisieť najmä od potrieb teplej vody. Obsluha tohto elektrického ohrievača vody je pomerne jednoduchá. Studená voda sa privádza cez spodnú zónu spotrebiča, kde sa vďaka elektrickému odporu zohreje. Vykurovací systém môže byť v závislosti od zvoleného modelu typu „mastenca“, inými slovami, odpor je chránený kovovou rúrkou alebo typu „termoplast“. V druhom prípade je odpor priamo ponorený do vody. Keď sa voda zohreje, zhromažďuje sa v hornej časti ohrievača vody, až kým ju nebudete používať. Ak máte zľavnené elektrické predplatné počas hodín mimo špičky, ušetrí vám akumulačný ohrievač vody peniaze. Okamžitý elektrický ohrievač vody Tento typ ohrievača vody nemá nádrž. Je preto menej objemný ako zásobník na ohrev vody. Je vhodné ho umiestniť blízko miesta, kde budete používať horúcu vodu, to znamená blízko sprchovej hlavice, pod umývadlom, pod umývadlom ... Ohrievanie sa postará o okamžitý ohrievač vody. voda na požiadanie, s použitím elektrického odporu. Akonáhle sa vodovodný kohútik uzavrie, spotrebič prejde do pokoja.

Inštalácia elektrického ohrievača vody: preventívne opatrenia

Ak sa rozhodnete pre inštaláciu elektrického ohrievača vody vo vašej domácnosti, musíte za každú cenu dodržiavať niekoľko pravidiel: - Inštalácia ohrievača vody musí zahŕňať bezpečnostnú skupinu. Zabráni sa tým pretlaku, ktorý bude pôsobiť ako bezpečnostný ventil. - Uzemnenie je nevyhnutné. - Inštalácia kompletného vybavenia musí zodpovedať platným normám. - Ak je ohrievač vody nainštalovaný na podlahe, je dôležité uistiť sa, že podlaha je dostatočne pevná, aby uniesla hmotnosť spotrebiča. - Ak ide o inštaláciu na stenu, skontrolujte, či je upevnenie vykonané opatrne, aby ste predišli nehodám. - Pri inštalácii v kúpeľni sa odporúča inštalovať elektrický ohrievač vody na vodu 60 cm od sprchy alebo vane, t. J. Buď v objeme 3 alebo mimo neho. - Ak nie je možné nainštalovať do zväzku 3 alebo mimo neho, elektrický ohrievač vody môže byť inštalovaný vertikálne do zväzku 2 alebo horizontálne do zväzku 1. - Ak je ohrievačom vody okamžitý elektrický, zvoľte si inštaláciu v objeme 1 alebo 2.Komentáre:

 1. Shashura

  Je to hanba!

 2. Felrajas

  the exception))))

 3. Minoru

  Je mi ľúto, ale myslím si, že sa mýlite. Som si istý. Pošlite mi e -mail na pm.

 4. Delray

  It was specially registered to participate in discussion.

 5. Agastya

  In my opinion you commit an error. Môžem to dokázať.Napíšte správu