Užitočný

Ako mať čistú záhradu celé leto?

Ako mať čistú záhradu celé leto?

Leto je obdobie, v ktorom využívame maximum z našej záhrady. Preto sa o to musíme postarať. Táto údržba zahŕňa niekoľko úloh, ako je kosenie trávnika, čistenie terasy, údržba živých plotov a zdokonaľovanie každého záhonu. Ako mať čistú záhradu celé leto? Pre užitočné rady sme šli do tímu Jardiland.

Ako organizovať údržbu našej záhrady?

V lete trávime viac času vonku. Slnko svieti a rovnako ako my aj oveľa viac ako zvyšok roka. Preto je múdre robiť každý deň malú prácu, buď ráno, alebo na konci dňa, aby sa zabránilo najteplejším hodinám. Takže vás nezaťaží a vaša záhrada je čistá celé leto!

Aké sú tieto slávne úlohy každý deň?

Je ich veľa! Rozdeľte svoju záhradu podľa odvetvia a každý deň sa zameriavajte na jednu z nich. Napríklad môžete stráviť hodinu lovením buriny. To je dôležité v lete, pretože buriny využívajú zdroje pre vaše rastliny. Môžete tiež vyčistiť príjazdové cesty, ktoré sa nachádzajú na terase. Môžete si udržiavať kvetinové záhony alebo zeleninovú škvrnu. Zbavte mŕtvych kvetov, zozbierajte zrelé ovocie a zeleninu. Na záhrade je vždy čo robiť. Okrem toho spájate podnikanie s radosťou, pretože je to dobré pre morálku.

A čo trávnik a živé ploty?

Zvyčajne sa v lete nereže. Ak je na trávniku potrebné kosenie, musíte rešpektovať plány stanovené vašou obcou. Najčastejšie sa používajú časové úseky: pondelok až piatok od 8:30 do 12:00 a od 13:30 do 19:00, v sobotu od 9:00 do 12:00 a od 14:00 do 18:00 a nedeľa a sviatky od 10:00 do 12:00. Je samozrejmé, že ak nemáte susedov v bezprostrednej blízkosti vášho domova, môžete kosiť, kedykoľvek budete chcieť.

A čo zalievanie?

Vo večerných hodinách zalejte postele, kvety a zeleninovú záhradu, aby sa voda príliš rýchlo neodparila. Voda denne počas období vysokého tepla. Ak ste obmedzení, recyklujte vodu. Môžete použiť vodu, ktorá bola použitá na čistenie zeleniny, vodu z kanvice, ktorá nebola použitá, a dokonca aj vodu z kondenzačnej sušičky. Zelený! Nezalievajte však svoj trávnik, je to zbytočné. Nebudete ničiť vodu. Ak je váš trávnik suchý, vyčistite pôdu veľmi krátkym kosením. Dážď bude teda výhodnejšia a je čistejšia.

Máte pre nás nejaké ďalšie rady?

V lete si jedlo berieme vonku. Nezabudnite vždy vyčistiť a vyčistiť aj jedálenský kút, a to záhradný nábytok a gril. Nie preto, že sme vonku, že by sme mali stratiť svoje dobré návyky. Okrem toho obmedzuje prítomnosť hmyzu.