Informácie

Recept: mrazený jogurtový koktejl s magnetickým mixérom z KitchenAid

Recept: mrazený jogurtový koktejl s magnetickým mixérom z KitchenAid

V polovici leta, zatiaľ čo ste stále v kancelárii a sviatky sú stále ďaleko, je všetko ospravedlnenie pre malé občerstvenie. Moja stratégia pre uvoľnené leto v práci? Požiadajte o otestovanie vysoko konkurenčného mixéra, ktorý mi dodá smoothies. Môžeme tiež pripraviť polievky s takýmto strojom, ale kto vie prečo, nápad mi ani neprešiel. Okrem toho bola moja ospravedlnenie nájdená, pretože americká značka KitchenAid súčasne vydala svoj mixér Artisan novej generácie s magnetickým pohonným mechanizmom. Preto som sa venoval testovaniu tohto zariadenia v elegantnej čiernej farbe hľuzoviek.

Magnetický miešač ArtAan KitchenAid

Už som majiteľom predchádzajúcej verzie mixéra Artisan, musím povedať, že tento nový model nerobí veci o polovicu. Na prvý pohľad je ťažká (11,6 kg) a impozantná (41 cm vysoká a 31 cm hlboká), ale je to tiež to, čo ju robí očarujúcou, ak máte kuchyňu dobrej veľkosti. Zámerom nie je konať podľa uváženia, ale naopak predpokladať, že tento vzhľad je taký špecifický, že odkazuje na slávneho remeselníckeho robota. Ďalšia výhoda: strana „mastodón“ vyvoláva dojem pevnosti, žiadna kocka ľadu jej nemôže odolať. Pre prevádzku je tento mixér originálny, pretože ponúka magnetický pohon. Stručne povedané, čepele - pevné - v spodnej časti misky sú poháňané silnými magnetmi nachádzajúcimi sa v spodnej časti zariadenia. Miska by preto už nemala byť priskrutkovaná k základni ako pri iných miešačoch, ale „umiestnená“ na rovný povrch a blokovaná pákou. Spodok misy je naraz úplne plochý, čo výrazne uľahčuje čistenie. Žacie čepele sú bohužiaľ pevné a na jednej strane strácame to, čo sme získali v druhej dobe údržby. Úroveň výkonnosti, neviem, či môžeme pre konkrétnu výbavu urobiť efektívnejšiu prácu. Moje mrazené ovocie a jogurt nevydržali viac ako niekoľko sekúnd, kým sa úplne nezomleteli. Obzvlášť som nemal nepríjemné malé kúsky v ústach, čo sa niekedy stáva pri menej účinných miešačoch. Centrálne koliesko, ktoré slúži ako ovládacie tlačidlo, umožňuje zvoliť niekoľko programov: mrazené nápoje a smoothies, polievky a omáčky, mliečne koktaily, džúsy a nevyhnutnú funkciu Pulse. Aj keď je toto koleso plastové, čo môže pokaziť potešenie, jeho ovládanie je veľmi príjemné. Mäkké naštartovanie (mäkké naštartovanie) robí hluk motora oveľa únosnejším. Keďže som nepotreboval používať maximálny výkon, zvuk tohto mixéra som nenašiel agresívny (na rozdiel od iných testovaných zariadení).

Zložky mrazeného jogurtového smoothie

- dve kocky gréckeho jogurtu (mrazené deň predtým v podnose na kocky ľadu), - hrsť mrazeného červeného ovocia (alebo akéhokoľvek iného mrazeného ovocia, ako je mango, banán alebo hruška), - pohár šťavy jablko alebo kokosová voda, - trochu medového alebo agávového sirupu.

Recept

Ako vidíte, množstvá rôznych zložiek zostávajú dosť nejasné. Je len na vás, ako si ich upravíte, keď pripravujete smoothie a ochutnáte ho. Začnite tým, že do mixéra vložíte dve „kocky ľadu“ gréckeho jogurtu svojou dávkou ovocia. Pridajte trochu jablkovej šťavy alebo kokosovej vody a miešajte pri maximálnom výkone desať sekúnd. Všetko, čo musíte urobiť, je pridať tekutinu a cukor (med alebo agávový sirup) podľa vašej chuti. Zakaždým povzbudzujte svoj nápoj na homogenizáciu. Ochutnajte bez čakania!

Rozsudok

Magnetický mixér KitchenAid je skutočnou konkurenciou. Predstavujeme si, že by mohol ľahko rozdrviť ľad celý deň. Ak to môže byť atraktívne (najmä ak ste barman), nadobudnutie takéhoto mixéra sa môže javiť ako neprimerané, ak je človek spokojný s niekoľkými prípravami tu alebo tam. Zariadenie stále stojí 699 EUR. Ak je na stretnutí robustnosť, kvalita a efektívnosť, cena si zaslúži reflexiu. Pokiaľ nie ste bezpodmienečným fanúšikom značky KitchenAid a robota Artisan, v tomto prípade by ste mohli byť v pokušení podľahnúť (a nebyli by ste jediní)!
Kuchynská magnetická miešačka KitchenAid 5KSB5080 (k dispozícii v 7 farbách), 699 EUR