Komentáre

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť, keď chcete inštalovať suché toalety

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť, keď chcete inštalovať suché toalety


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kompostovanie toaliet alebo suché toalety sú ekologickou alternatívou k toaletám. Pôsobia bez vody a zmiešajú suchý rastlinný odpad (drevné štiepky, odumreté listy, mletú zeleninu, slamu atď.) S organickými látkami. Navrhnuté v 70. rokoch minulého storočia recyklujú tento odpad vo forme kompostu, ktorý sa potom používa ako hnojivo. Ľahko sa vyrábajú, preto majú mnoho výhod, ale sú tu aj chyby, ktorým sa treba vyhnúť. Postupujte podľa pokynov!

Chyba č. 1: Podceňovanie vnútornej inštalácie

Pri výrobe suchých toaliet musíte myslieť čo najviac na vnútornú inštaláciu vašich skriniek. Najprv musíte postaviť drevenú krabicu so správnymi rozmermi, ktorá dokáže uniesť vašu váhu. Potom pripevnite rozsah a umiestnite pod neho vedro. Ale buďte opatrní pri výbere toho druhého! Plastové vedrá sú lacné, ale tento materiál ľahko škvrny a udržuje zápach. Preferujte preto vedro z ocele alebo nehrdzavejúcej ocele, určite drahšie, ale ktoré vydrží dlhšie a nezachováva zápach. Nakoniec nezabudnite pridať panvu, malú lopatku alebo šálku, aby ste napríklad trus pokryli hoblinami alebo slamkou. Ďalej budete musieť navrhnúť kôš na uloženie pilín alebo iného uhlíkatého materiálu. Pre ľahký prístup ho nainštalujte do vedra.

Chyba 2: Neoptimalizujte plochu kompostu

Okrem interiéru suchých toaliet je tiež veľmi dôležité vonkajšie usporiadanie. Preto je nevyhnutné vytvoriť ľahko prístupný a funkčný kompostový priestor, aby vyprázdňovanie vedier bolo čo najmenej reštriktívne. Pokiaľ ide o uhlíkaté materiály, je nevyhnutné zvoliť neošetrené drevné štiepky, ktoré sú vystavené riziku zápachu na toaletách a znečisteniu kompostu. Môžete ich získať na píle alebo priamo od stolárov. Ak chcete skladovať piliny vo vašej záhrade, dajte si pozor na nepríjemné prekvapenia! Budete ju musieť umiestniť ďalej od počasia. Ak na svojom pozemku nemáte zelenú plochu, je nevyhnutné vedieť, čo robiť z kompostu.

Chyba č. 3: Plnenie údržby suchých toaliet

Akonáhle je vedro plné, musí sa prepraviť do kompostu, aby ho nalial na existujúci materiál a vyčistil ho. Mať prívod vody blízko kompostovej oblasti je veľkým plusom na efektívne umývanie vedier. Odporúčame tiež použiť čistiaci prostriedok na bielu hlinku. V opačnom prípade budete pravdepodobne musieť nainštalovať záhradnú hadicu.