Informácie

Kto chce dom s 1 euro?

Kto chce dom s 1 euro?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Táto otázka „Chcete kúpiť dom za 1 euro?“ vyzerá ako podvod ako dve kvapky vody, ale prípad je vážny. Niektoré mestá ako Liverpool v Anglicku, Detroit v Spojených štátoch alebo Gangi na Sicílii už zažili tieto úžasné realitné operácie. Vo Francúzsku by bolo prvou spustenou obcou Roubaix, mesto na severe blízko Lille. Nápad za tým? Znovu osídliť umierané mestá a oživiť trpiace štvrte.

1 € domy: politika mesta

Aby sa vysporiadali s vyľudňovaním svojho mesta a zhoršovaním niektorých štvrtí, starostovia začali výzvu ponúknuť svojim spoluobčanom štát vlastníkom za cenu, ktorá odmieta všetku konkurenciu. Liverpool, priekopnícke mesto pre tento typ transakcie, sa už môže pochváliť výsledkom prvého domu, ktorý renovoval pán taxikár Jayalal Madde (pozri fotografiu vyššie). Ten získal dom so štyrmi spálňami za nízku (naozaj nízku!) Sumu za libru (asi 1,5 €). Potom utratil niečo vyše 30 000 GBP (približne 42 000 EUR) na uvedenie domu do pôvodného stavu a jeho úplné vybavenie. Môžete tiež obdivovať renovačné práce tohto domu v lokalite Liverpool Echo. Všetci sme boli schopní pozorovať ulicu, ktorá sa postupom času zhoršovala. Začína to jedným alebo dvoma uzavretými obchodmi a potom je na rade domov. Ľudia sa sťahujú za prácou inde alebo do atraktívnejšieho prostredia. Ulica potom stráca svoju príťažlivosť a zhoršovanie sa zrýchľuje. Obce ponúkajú domy za 1 € a umožňujú tak prístup k majetku ľuďom, ktorí by nemali prostriedky, ale sú zodpovední za financovanie renovačných prác.

Aké sú podmienky na kúpu domu za 1 €?

Schopnosť znášať náklady na renováciu je skutočne jednou z povinností, aby bolo možné požiadať o tento program. Samozrejme to nie sú malé dekoratívne diela, pretože domy boli najčastejšie opustené po dlhú dobu. Obec Roubaix má v súčasnosti takmer 4 500 voľných domov. Asistentka pre bývanie zároveň uviedla, že dostala viac ako 5 000 žiadostí o sociálne bývanie. Dve zvýraznené čísla sa rozhodli mestu podrobnejšie sa pozrieť na túto podporu nehnuteľností. Okrem solventnosti budú určite potrebné aj ďalšie podmienky, aby sme dúfali, že nájdu ubytovanie za také nízke náklady: sľub, že budeme žiť v dome niekoľko rokov po rekonštrukcii (program nie je určený pre investorov) alebo dokonca byť primo -accédant.