Komentáre

Všetko o umení kokedamy

Všetko o umení kokedamy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Možno ste to už videli, vystavovali v záhrade Albert Kahn v Boulogne-Billancourt (92) alebo na záhradných veľtrhoch vo vašom regióne? Koncept kokedamy, grafický a inovatívny, je zaujímavý. Zahŕňa to prezentáciu rastlín, ako sú malé umelecké diela, zavesených alebo umiestnených na podložke (napríklad bridlica, bambus alebo drevená podložka), zabalením koreňov do oblasti špeciálne vyvinutého substrátu a potiahnuté penou. Poetické a originálne predstavenie, ktoré by sa mohlo stať alternatívou k tradičnej terakotovej nádobe pre niektoré z vašich mladých výhonkov!

Japonská penová guľa vhodná pre Európu

Ovocie spojenia troch pôvodných japonských techník (bonsai, ikebana a nearai), kokedama vzniklo v 90. rokoch 20. storočia a bolo veľmi úspešné v krajine vychádzajúceho slnka, v ktorej je dnes veľa špecializovaných obchodov. Táto technika bola zavedená vo Francúzsku len pred 6 rokmi a ešte len ju poznáme, a to najmä vďaka Adrienovi Bénardovi, špecialistovi na kokedamu v Európe, ktorý sám bol vyškolený v Japonsku.

Pohár Kokedama

Pod povrchovým machom je špecifickým substrátom prispôsobeným potrebám každej rastliny zmes čiernej hliny z Japonska nazývaná ketho (v špecializovaných obchodoch s bonsajmi), vermikulit (ktorý zosvetľuje celý a je izolátorom). DIY alebo záhradné centrá) a Akadama (japonský substrát používaný v technike bonsai) v rôznych percentách. Očistený starý substrát a nakrájaný na 1/3 svojej dĺžky, koreňový chlieb vybranej rastliny je potiahnutý týmto výživným kokteilom. Modelovanie a udržiavanie prírodnej zelenej peny s nylonom vyžaduje určitú obratnosť!
Azalea, chamae dorea, kryptoméria.

Pre ktoré rastliny?

Teoreticky môžete ľubovoľnú rastlinu predstaviť ako kokedama. Ale ak chcete, aby bola udržateľná, je lepšie vyhnúť sa určitým druhom s ťažkou adaptáciou koreňov; Napríklad v prípade veľmi náročnej azalky bude pre kokedamskú verziu ťažké prežiť niekoľko mesiacov. Ak chcete optimalizovať svoje šance na čo najdlhšie udržiavanie, uprednostnite odolné rastliny a ľahkú adaptáciu koreňov, bez vegetatívneho cyklu preto pretrvávajúcich, ako je kapradina davallia (malá) alebo tropická rastlina: malá chamae dorea z palmových stromov alebo špargľa.

Rovnaké potreby ako v hrnci ...

Či už je rastlina v kvetináči alebo v kokedame, zachováva si rovnaké fyziologické potreby: svetlo (tieň alebo slnečná rastlina), vlhkosť a teplota sa musia prispôsobiť danej rastline. Európske druhy akceptujú expozíciu vonku, zatiaľ čo tropické druhy zostanú vo vnútri. To, čo sa líši, je cesta k vode. Dve možnosti: kúpať sa v celku alebo použiť mini-lievik, ktorý spôsobuje prenikanie vody do koreňovej gule. Pomôcka: Môžete zalievať, keď je guľa ľahšia.
... Ale pozor na penu!

Zachovanie zeleného machu je tiež jednou z výziev kokedamy, najmä v interiéri, pretože vlhkosť našich domov je oveľa nižšia ako vlhkosť podrastov, z ktorých pochádza. Najjednoduchším riešením je postrekovať ho pravidelne (ráno a večer počas horúcej vlny), ale bez prebytku, aby nespôsobili hnilobu koreňov rastliny a mierne mineralizovanou vodou (dažďová voda alebo Thonon, značky Évian, Plancoet, Valvert, Volvic, Mont Roucous…). Adrien Bénard z Aquaphyte Design tiež neodporúča navlhčiť penu vodou obsahujúcou konvenčné tekuté hnojivo (N-P-K), čím hrozí jej spálenie. Existuje však niekoľko druhov peny, z ktorých niektoré sa môžu ukázať ako vhodnejšie pre vnútorné kokedama. Dajte si tiež pozor na koncepty! A ak sa machová šedivosť, ale rastlina darí dobre (v skutočnosti je to len otázka estetiky), môžete ju samozrejme nahradiť tým, že si kúpite čerstvú v záhradnom centre ... Upozorňujeme, že je nezákonné ju používať v drevo.

Limity kokedamy

Pretože guľa obsahuje korene rastliny v redukovanom substráte, monitorovanie je nevyhnutné, keď sa rastlina začne kŕče - približne po 6 až 12 mesiacoch. Postačuje to napraviť ... ale potom stráca svoju jedinečnosť. Neváhajte a znova si vytvorte kokedamu alebo získajte novú!

Chceš skúsiť?

Existuje niekoľko techník na vytvorenie penovej gule (tradičná, stlačená rašelina alebo nie ...). Skúsení záhradníci si budú môcť toto cvičenie vyskúšať, ale začiatočníkom odporúčame, aby sledovali výučbu špecialistu počas praktického seminára. Pomôže vám vykonať kvalitnú a kvalitnú prácu pre harmonický a trvalý kokedama a zároveň uvedie postupy, ktoré je potrebné dodržať pre ľahkú údržbu.
Poďakovanie: - Franck Prost, špecialista na tropické záhradníctvo (www.franckprost.fr) - Adrien Bénard (www.aquaphytedesign.com) - Christine de Novion de la Fabrique v Kokedamas (//sdjpaysage.wix.com/lafabriqueakokedamas)Komentáre:

 1. Omeet

  The interesting topic, I'll take part.

 2. Meztizil

  Yes it's the imagination

 3. Alison

  did not hear such

 4. Branris

  Myslím, že nemáš pravdu. budeme diskutovať. Napíšte PM, budeme komunikovať.

 5. Samumuro

  I advise to you to look for a site, with articles on a theme interesting you.

 6. Pannoowau

  Téma volantu, Shakespeare pravdepodobne .......Napíšte správu