Užitočný

Kúzlo v záhrade s rastlinami s mimoriadnymi názvami

Kúzlo v záhrade s rastlinami s mimoriadnymi názvami

Záhrada je (všetko) príbeh. Urobte to ešte zaujímavejšie tým, že sa naplní odrodami, ktoré ste si vybrali pre svoju estetiku, pre ich prispôsobenie vášmu terénu a ... prečo nie pre svoje meno! Úžasné, nádherné, poetické, vtipné ... názov rastlín môže byť dôvodom, prečo sa pre túto alebo takúto odrodu! Vo všeobecnosti je každá rastlina najprv pokrstená podľa názvu svojho druhu, „za ktorým niekedy nasleduje odroda získaná záhradníckym výberom“, vysvetľuje Stéphane Marie vo svojej knihe, Milujte svoje rastliny , Ak je väčšina mien - v prvom rade často v latinčine - klasická, existujú niektoré, ktoré zvlášť snívajú alebo v každom prípade vyvolávajú - najmä medzi novými kultivarmi.

Napíšte zelenú a kvetinovú stránku s názvami rastlín

Ak ich vyberiete podľa ich názvu, dozviete sa históriu každej rastliny a nezabudnite ich spojiť s anekdotou napríklad od okamihu ich získania alebo od príchodu do záhrady. V zelenej knihe budete môcť vytvoriť stránku príbehu po jednotlivých kapitolách. A povedzte svojim návštevníkom (priatelia, susedia ... vnúčatá!) Bájky a významy každej rastliny pri prechádzke vaším neobyčajným malým svetom! Okrem toho nezabudnite na štítok napísať každé meno: bridlicu, drevo, hliník, porcelán, biely, čierny alebo farebný plast, Plexiglas®… (pozri náš výber záhradných štítkov) , Toto vám najprv umožní ukotviť každý závod vo vašej pamäti; potom ho budete v priebehu rokov používať ako poznámku.

Názvy rastlín: objavte ich, klasifikujte ich, začnite vymýšľať!

Môžete si dokonca vytvoriť tematickú záhradu alebo ostrovčeky sem a tam zoskupením niekoľkých podobných. Tu sú niektoré inšpirácie s výberom rastlín s peknými menami, niekedy naozaj zábavnými, ale aj romantickými, labužníckymi, detskými, vzácnymi, magickými, exotickými, poetickými, magickými, úžasnými ... Určite poznáte niektoré z nich a samozrejme ich môžete doplniť podľa vašich osobných objavov a obľúbených položiek!

Rastliny s klasickými, ale očarujúcimi názvami

Začnime písať prvú stránku tohto príbehu s menami, ktoré sú skôr klasické, ale také očarujúce. Dafne mezereum je dokonalým príkladom, pretože ho možno nazvať buď pekným alebo pekným drevom. Je to skutočne pôvabný krík, pretože jeho kvitnutie nás poteší koncom zimy, ale ... nie také pekné, pretože jeho plody sú mimoriadne toxické. Pásavka belle-de-jour a belles-de-nuit sú tiež letničky, ktoré majú zvláštnosť uzavretia v noci alebo počas dňa. Spomedzi pôdnych porastov si všimneme trávu pastierskej stuhy (Phalaris arundinacea) a jahodovú alebo fragariovú pôdu „Pink panda“ (Pink panda). A potom, ako zabudnúť na ružové boky „Gratte-Cul“, s karmínovými kvetmi a ovocím - ktorých chĺpky môžu spôsobiť svrbenie, ale ... ktoré sú vynikajúce v džeme!

Rastliny s menami vtákov, zvierat ...

Niektoré rastliny majú v tejto súvislosti názvy vtákov (v skutočnosti!), V angličtine, medzi ktoré patria napríklad slimákovia noha „Blue Bird“, hydrangea serrata „Blue Bird“ alebo magnólie „Yellow Bird“. Pokiaľ ide o cicavce, páči sa nám papraď králičia alebo veverica obyčajná, ktorá sa častejšie nazýva davallia fejeensis: jej názov vychádza z jej chlpatých odnoží, ktoré majú vynikajúcu schopnosť plaziť sa a rýchlo sa vyšplhať na podporu. K dispozícii je tiež dúha papraď, s krásnymi farbami a krásnymi odrazmi. A tiež líška jazyk alebo jeleň jazyk, častejšie nazývaný aspelium scolopendrium. Pokiaľ ide o Aruncus dioicus, nazýva sa tiež kozou kozou alebo kráľovnou lesa; je to „trvalka so smiešnym menom“, ako to hovorí Stéphane Marie, ktorá si tiež vybrala vajcia z perličiek (Fritillaria meleagris) vo svojej vlastnej záhrade: „od kinetického umenia po záhradu!“, s , zázraky tam. Poznáme aj celosie crête-de-coq a levanduľa-papillon.

Rastliny s romantickými menami

Niektoré kvety majú to šťastie, že majú špeciálne romantické názvy: ruža „First Kiss®“, hrachová hrachu Sweetheart®, ruža „India“ Cupid, hortenzia macrophylla „Nevesta“ ® (Nevesta) alebo hortenzia Ty & Me 'Forever'® (Ty a ja navždy) alebo Ty & Ja' Together'® (Ty a ja spolu). Využime túto príležitosť a zdôrazníme, že mnoho hortenzií a hortenzií má možnosť niesť veľmi pekné mená: napríklad „Sladké sny“, „Zlaté slnko“, paniculata „Svadobný závoj“. (Svadobný závoj), „Biela dáma“ alebo „Snehová vločka“. A mnoho ďalších uvedených nižšie ... Sú to inšpirácie! Physalis franchetti je každoročná prezývka „Láska v klietke“ alebo „Čínska lucerna“.

Rastliny s gurmánskym menom pre návrat do detstva!

Niektoré rastliny sú také krásne, že ich „zjeme“! Pokračujme s hydrangea paniculata „Jahoda Sundae“ a „Vanilla jahoda“ alebo s novými trvalkami 2014 Kniphofia „Papaya Popsicle“ alebo „Lemon Popsicle“. A nechme sa pohnúť ružou pokrstenou Bout'Chou®, ktorá bola nedávno vytvorená „na podporu záhradkárstva v školách“. Poznáme tiež rudbeckia „Marmelade“ a trpasličí portrétu „Tom Pouce“. Čo sa týka kvetu ananásu alebo eukómu, Stéphane Marie ho opisuje ako „vtipné“ so svojou vtipnou tupou na hlave.

Rastliny s anjelskými názvami

Vyzerajú tak čisto a cnostne, ako ich nezahrnúť do záhrady? Tu vyberáme geranium Angel Eyes® (Angel Angel), acanthus mollus „Tasmánsky anjel“, hortenziu paniculata „Angel Blush“ alebo „Ruby“ alebo dierama pulcherrimum nazývanú rybársky prút pre anjelov vrátane Stéphane Marie hovorí: „Jeho poézia sa vzťahuje na poéziu tejto pôvabnej rastliny, ktorá, ako sa zdá, bola vyrezaná rozprávkovými rukami, pretože je to ľahké“ ... Pridajme samozrejme tulipán alebo hyacint „Angelica“, ako aj angeliku ( Angelica archangelica), táto dvojročná aromatická a liečivá látka. Čo keby tieto kvety s anjelským menom priniesli šťastie? Vyberieme teda tiež štvorlístok (Oxalis deppei) na farme Sainte-Marthe! Nakoniec, na rozdiel od anjela, stále si všimneme montbrétia „Lucifer“, pekelný plameň.

Drahé kvety ...

Mnoho rastlín má názvy, ktoré žiaria, dalo by sa povedať ... Ideálne pre bling-bling alebo úplne luxusnú záhradu! Ginkgo je teda nazvané strom štyridsiatimi ecu, lunárnou „pápežovou menou“, alyssom „zlatým košom“, iberis sempervirens „strieborným košom“ ... a jedna z jeho odrôd sa dokonca nazýva „ Little Gem '. Nachádzame tiež lezeckú ružu „Bouquet d'or“, yarrow ptarmique „Pearl“, agapanthus „Double Diamond“ (Double Diamond), kráľovnú sedmokrásku „Super Princess“ alebo dokonca „hydrangea macrophylla“ Preziosa “(alebo„ Ružová krása “, ružová krása). Rowleyova brečka (Senecio rowleyanus) je sukulentná rastlina, ktorá sa tiež nazýva „perlový náhrdelník“. A vždy medzi hortenziami nájdeme makrofyl „Diadem“, paniculata „Perle d'automne“ (alebo „Starlight Fantasy“) alebo dokonca „Pink Diamond“ a „Silver Dollar“. Naozaj veľmi elegantné!

Z rozprávky na záhradu

Jar priniesol svoju rozprávku do záhrady so všadeprítomnými kvetmi. Pridajte štipku mimoriadnej mágie s rastlinami s dobre zvolenými menami ... Ruža „Rozprávková víla“ (Fairyland) nesie svoje meno s ružovými kvetmi v zhlukoch na visiacich vetvách a predovšetkým je veľmi ľahké uspieť: očarenie júna do októbra! Ditto pre gypsofilu 'Fairy'. Ruža „morská víla“ (Mermaid), očaruje svojimi veľkými svetlo žltými kvetmi. V trvalkách je krokodílov „Twilight Fairy Gold“ neuveriteľne žiarivý. K dispozícii je tiež nový druh kapradiny, tentokrát vodnej, zvaný rozprávkový mach, ktorý miluje najmä Stéphane Marie: „Nainštaloval som ho ... do nádrže s vodou, prekvapuje ma každú zimu, pretože zmení farbu na ružovú! “. Tiež miluje nemesis alebo zrkadlo elfov a vo svojej knihe tiež hovorí anekdotu: „Trocha histórie: nezamieňajte si„ nemesis “, rastlinu, s pavúkmi s rovnakým menom!“

Exotické ...

... Sú to kvety, ktoré nás nútia cestovať bez toho, aby sme opustili našu záhradu. Trvalky nazývané corydalis „Canary Feathers®“ a pupalkový čaj „African Sun“, mexické slnko (ročný) alebo kalifornský slnečnica majú názvy, ktoré hovoria veľa o imaginárnej ceste, ktorá „môžu ponúknuť tým, ktorí ich jednoducho obdivujú. Tiež sa nám páči kráľovná „pštrosie perie“ alebo kráľovná „Simple de Chine“ ... Potom je pri každej siatej odrode potrebné urobiť nejaký prieskum o jej pôvode, aby sme zistili, ktorý kontinent alebo ktorú krajinu má. prísť a rozprávať svoj príbeh. Vzrušujúce!

Poetický

Názov narcisov básnikov (nový v roku 2014 medzi cibuľkami) je jednoznačný, rovnako ako názov karafiátu básnikov alebo maku s názvom „Básnik polí“. V tejto téme sa nám tiež páči motýľ strom (Buddleia davidii), heuchère „Pluie de feu“ a stará ruža ... „Stehno nymfy sa pohlo“!

Každodenné kúzlo

Abracadabra ... s veľmi trpasličím šalviou 'Magic Fire', čertovským 'Merlin', agapanthus 'Black Magic', arum 'Black Magic', holandskou dúhovkou 'Blue Magic' alebo hydrangea macrophylla „Magical Four Season“ - v hortenziích je k dispozícii aj Magic Moonlight®, Magic Amethyst®, Magical Candle® paniculata…

Vychádzajúce hviezdy záhrady

Viburnum plicatum „Veľká hviezda“ určite nemôže zostať nepovšimnuté, je to dokonca, ako už názov napovedá, veľká záhradná hviezda. Páči sa nám tiež narcis „Gigantic Star“, tulipán „Pink Star“, červená kolumbína „Crimson Star“ alebo modrá „Blue Star“ a samozrejme ruža „Super Star®“. K dispozícii je tiež hydrangea paniculata „Great Star®“ a hydrangea „Star Gazer®“. Tiež milujeme rannú slávu alebo booty „Knowlians Black“.

Korunovaný

Sú „kráľovské“, tieto kvety! Napríklad Filipendulas sú trvalky, ktoré sa často nazývajú kráľovnými lúk - a to právom, pretože sa dajú veľmi ľahko kultivovať. Nosenie kolumbíny „Yellow Queen“ je skutočne vynikajúce. Cicavcom môže byť „Roi des Halles“ a epimedium „Amber Queen“ (druhá sa nazýva kvet elfov).

Záhadný

Trochu napätia v priebehu príbehu, ktorý sa snaží odhaliť tajomstvo a príbeh agapanthusu „Enigma“ a heuchère „Temného tajomstva“! Tieto rastliny môžu byť odhalené vo vašej záhrade ... To je to, čo vytvára vzrušujúce príbehy! Čítať: Milujte svoje rastliny , Stéphane Marie, vydanie Chêne, 19,90 EUR. Konzultovať: - Škôlky Lepage: www.lepage-vivaces.com - škôlky Avettes: www.pepinieredesavettes.com - farma Sainte-Marthe: www.fermedesaintemarthe.com