Ostatné

V Julietteho kuchyni krajan v Hongkongu

V Julietteho kuchyni krajan v Hongkongu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Medzi Francúzskom a Hongkongom treba povedať, že gastronómia je úplne iná. Exotické potraviny, kombinácia príchutí, techniky varenia ... Ak tanier nie je rovnaký, zmení sa aj kuchyňa ako miestnosť v dome. Juliette, krajanka v Hongkongu a presnejšie na ostrove Lamma, otvorila svoju kuchyňu na malú návštevu.

Rendezvous v exotickej krajine

Keď si predstavujete Hongkong, okamžite premýšľate o nadmerných budovách a hyper-prepojenej krajine, ale to znamená zmenšiť toto obrovské územie, ktoré zahŕňa aj ostrovy a hory. Juliette sa nachádza iba 20 minút jazdy od moderného mesta a žije na ostrove bez auta, medzi plážou a sviežou vegetáciou. Pľúca mesta, ktorá však ponúka určité nevýhody, pretože keď žijete na ostrove, ponúkať skutočne vybavenú kuchyňu, je drahá a obyvatelia si preto vyberajú viac spartánskych riešení. Väčšina ostrovov na ostrove napríklad nezahŕňa varnú dosku na pracovnej doske, ale skôr priestor na jej umiestnenie. V niektorých kuchyniach je táto vyhradená pracovná doska dokonca o niečo nižšia ako konvenčná pracovná doska, čo nie je v skutočnosti praktické. Tácka na pečenie v kempingovom štýle je preto štandardom, na ktorý sa Juliette konečne prispôsobila zrušením estetického aspektu.

Domáce spotrebiče, ďalší kultúrny rozdiel

V čínskej kuchyni nie je rúra automatická. Naopak, Číňania budú uprednostňovať mikrovlnnú rúru, ale pre Francúzku, ktorá varí tradičné jedlá a miluje pečivo, sa bez tohto prvku nebude dať robiť. Jednou z prvých investícií Juliette bola preto pec, ktorú možno ľahko nájsť iba v malom formáte. A samozrejme, žiadne vyhradené miesto, takže musel improvizovať.
Taktiež sa rozhodla pre chlieb, aby si uchovala časť svojej francúzskej kultúry. V meste je samozrejme chlieb, nie je to však vždy podľa francúzskych očakávaní a je to skôr drahé. Pekárnička chleba vám umožňuje pripraviť recepty dokonale prispôsobené vkusu rodiny a Juliette má slabinu pre domácu výrobu. Ochutnáva preto svoj chlieb domácimi džemmi, ale aj francúzskymi džemmi, ktoré si vzala späť do kufrov alebo zjedla do lahôdok, čo je skratka pre roztomilý hriech. Často si žartuje, že sa po dokončení nádoby na džem vráti do Francúzska. Na druhej strane v Hongkongu nie je možné vynechať sporák na ryžu: nachádza sa od najjednoduchšieho k najmodernejšiemu a za všetky ceny. Juliette nakoniec pripúšťa, že uprednostňuje tradičné varenie ryže, ale naďalej používa toto zariadenie na výrobu iných receptov, ako sú domáce jogurty, pretože v Hongkongu, ktoré v skutočnosti nemá mliečnu kultúru, sú dosť drahé.
Ďalším musíte vidieť v meste: kanvica! Juliette miluje, že čaj je v centre hongkonskej kultúry a že sa podáva systematicky v tradičných reštauráciách. Ponúkla si tradičný čínsky čaj, porcelán je v každom rohu ulice za bezkonkurenčné ceny. Spôsob, ako prijať kultúru krajiny veľmi dekoratívnym spôsobom.

Typické obmedzenia cudzej krajiny

Varenie v cudzej krajine si vyžaduje veľa prispôsobenia. Okrem výrobkov, na ktoré sme zvyknutí, ktoré nie sú k dispozícii alebo sú príliš drahé, niektoré normy nie sú rovnaké. V Hongkongu a najmä na ostrove Lamma je vlhkosť veľmi vysoká. Potrebujete veľmi efektívny ventilačný systém, ale tiež prispôsobte svoje recepty, napríklad dobu varenia.
Ďalšou nevýhodou je kvalita vody! Kanvica sa preto používa aj na čistenie vody a kohútiky sú vybavené filtrom, ktorý zvyšuje jej kvalitu. Posledné obmedzenie, elektrické zásuvky nie sú rovnaké, zariadenia, ktoré boli vrátené z Francúzska, potrebujú na fungovanie adaptér.