Tipy

Výukový program: originálny držiak na betónové sviečky

Výukový program: originálny držiak na betónové sviečky


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Keďže v Európe sa ročne používa viac ako 60 miliárd kusov, sú plechovky jedným z tých objektov, ktorých tvar rozpoznajú všetci. Vedeli ste, že hliník dokáže z hornej časti svojich 21 gramov uniesť axiálnu hmotnosť 100 kilogramov? Od tohto predmetu sa však odchyľujeme, pretože v tomto tutoriáli sa zameriame na ich formu. Dnes sa naučíme, ako vyrobiť konkrétny sviečok s plechovkou sódy.

Materiál

- vrece rýchlo tuhnúcej malty alebo cementu - stierky, nožnice - nožnice - dve čajové sviečky - prázdna hliníková plechovka - kotúčik škótskej pásky - nepremokavá plachta - nádoba na miešanie Rozpočet: približne 20 € Trvanie: 1 hodina (bez času schnutia betónu

Fázy

1. Začnite jemným rezaním hornej časti plechovky remeselným nožom. Dávajte pozor, pretože hliník je veľmi ostrý. Tento rez môže slúžiť ako debnenie.
2. Pripravte maltovú zmes. Dávajte pozor, aby ste rešpektovali dávkovanie a nepridávali príliš veľa vody (aj keď máte dojem, že na začiatku chýba). V skutočnosti sa zmes stáva stále tekutejšou miešaním.
3. Nalejte maltu do plechovky. Akonáhle je plechovka plná, prilepte dve čajové sviečky k sebe a umiestnite ich do stredu plechovky tak, že ich dobre zatlačíte do malty. Potom počas sušenia položte na povrch plochý prvok s hmotnosťou.
4. Akonáhle je malta úplne suchá, vyberte ju z formy jemným odrezaním strán plechovky. Dbajte na to, aby ste sa noža nedotkli nožom, inak to budú stopy.
5. V prípade potreby držiak sviečky zľahka obrúste veľmi jemným zrnom. V závislosti od požadovaného konečného efektu môžete aplikovať vrstvu špeciálneho cementového laku, ktorá dodá leštenému betónu vzhľad.

Nakoniec

Na výrobu väčších predmetov je vhodné vystužiť betón, aby sa spevnil. Čo keď si nabudúce urobíš stolicu?
Páčilo sa vám tento návod? Pošlite nám fotografie vašej verzie tohto DIY na našej stránke Facebook a nájdite ďalšie nápady na našom Pintereste!