Tipy

4 tipy na využitie dekoratívneho potenciálu catnip

4 tipy na využitie dekoratívneho potenciálu catnip


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Catnip má veľa výhod: je vzrušujúce a má pre vášho domáceho maznáčika zažívacie vlastnosti. Ale namiesto použitia nevzhľadných plastových podnosov dodávaných so súpravami catnip, využite dekoračný potenciál týchto mladých výhonkov!

Vyberte si svoj catnip

Pri kúpe klíčkov alebo semien dávajte pozor! Existujú dva druhy catnip, ktoré majú úplne odlišné účinky. Depuratívny catnip: Táto bylina, ktorá sa skladá z tráv, pomáha vašej mačke stráviť chĺpky požité počas jeho záchodu. Všeobecnejšie je táto rastlina spojená s dobrým trávením mačky. Euforický katnip alebo mačka: Táto rastlina je pre mačky veľmi atraktívna. Je to skvelý spôsob, ako pomôcť vašej mačke prijať nové hry. Nie všetky mačky sú však citlivé. Takže buďte opatrní pri výbere, v závislosti od toho, čo chcete pre svoju mačku!

Vytvorte minimalistický a dekoratívny džbán

Pre jednoduchý a minimalistický štýl môžete použiť sklenené nádoby (ako v tomto príklade). Na základe trendu upcycling a terárií je táto myšlienka možná za 0 €! Pre dekoratívny aspekt a pre absorpciu prebytočnej vody pridajte na dno nádoby čistú vrstvu štrku alebo piesku. Výhoda tejto prezentácie nie je zanedbateľná: výsadbou v malom hrnci nehrozí riziko vykopania rastlín! Potom, zdobenie kvetináčov, môžete získať veľmi odlišný vzhľad (ako tu).

Vytvorte nádobu z plastovej fľaše

Ďalšia ekonomická myšlienka: z narezanej plastovej fľaše je možné vyrobiť hrniec v tvare mačky. Objavte príručku! Jednoduchý a originálny nápad, ktorý vám umožní získať mini záhradu pre mačku. A pre ľudí, ktorí sú menej kutiloví, nepropadajte panike, tento druh nádoby je komerčne dostupný.

Vytvorte posteľ s pištoľou

Nápad, vďaka ktorému bude vaša mačka naštvaná: vytvorte posteľ s catnip. Uprednostňujte euforický katnip. Na tento účel zoberte paletu, zakryte jednu časť a na druhej strane vytvorte vodotesnú nádobu. Zasaďte svoju trávu priamo, dostatočne hustým spôsobom. V opačnom prípade vám vaša mačka dá labky všade! Tento malý kúsok zelene sa môže rýchlo stať rohom raja pre vašu mačku. Objavte krok za krokom tu.

Zasaďte svoj catnip do kanvy

Trendová myšlienka: odkloňte kanvicu, aby ste ju premenili na originálny a dekoratívny kvetináč. Pre trochu vzrušení, zvoľte honosnú kovovú kanvu. Ak dávate prednosť univerzálnejšiemu interiéru, choďte na hon na starú kanvu!
Pri zalievaní dávajte pozor, aby ste sa neutopili. Nebudete vidieť množstvo pridanej vody! Táto metóda je obzvlášť zaujímavá, ak máte mačku s deštruktívnymi tendenciami. Rukoväť zavlažovania môže znížiť prístupnosť výsadbovej plochy: vaša mačka bude mať preto ťažkosti s jej vykopávaním. Presvedčili (y)? Všetko, čo musíte urobiť, je pravidelne zalievať rastlinu. Pamätajte, že orechy sú zvyčajne jednoročné rastliny. Zvážte opätovnú výsadbu na jar!