Komentáre

Ovocné stromy vo veľkom stave v lete: o čo by sa mali starať?

Ovocné stromy vo veľkom stave v lete: o čo by sa mali starať?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Na zber dobrého ovocia musíte myslieť na rozmaznávanie stromov v sadoch. A aby sme sa vyhli zle, chceli sme vedieť všetko o starostlivosti o ovocné stromy. Je to Dom, špecialista na pestovanie ovocia, ktorý nám hovorí o svojich tajomstvách: ochrana sadu proti škodcom a kryptogamickým chorobám, oplodnenie, prírodné ošetrenie a ekonomické tipy. Ovocné stromy sú v dobrých rukách!

Ak chcete ovocné stromy udržiavať v dobrej kondícii a včas reagovať, musíte najskôr poznať choroby, na ktoré sú citlivé. Aké sú riziká pre ovocné stromy?

Ovocný strom je skutočne citlivý na nežiaduce osoby, ktoré sú schopné zničiť úrodu, ak si to niekto nedá pozor. Môže to byť hmyz, ale aj baktérie a huby. Medzi najčastejšie sa vyskytujúce druhy nájdeme lastúrnik, vošku, motýlik alebo čučoriedku. Z húb je Botytris cinerea vynikajúcim devastátorom a Rosellinia necatrix. Bez ošetrenia môžu ovocné stromy zomrieť.

Ako zabrániť plesniam ovocných stromov?

Prevencia je najlepším bojom proti kryptogamickým chorobám ovocných stromov, ako je monilióza, hrdza, pleseň alebo dokonca pleseň a múčnatka. Napríklad je možné vyhnúť sa tomu, aby sa hnoj používal v sadoch, pretože to podporuje rast určitých húb. Je tiež potrebné systematicky zbavovať pôdu sady mŕtvych stromov. A aby sa zabránilo množeniu húb, keď sa začala usadiť, musíme odstrániť napadnuté korene.

Existujú prírodné liečby proti nepriateľom ovocných stromov?

Iste a sú efektívne. Zistenie problému čo najskôr umožňuje na rozdiel od pesticídov zakázať používanie neagresívnych a neznečisťujúcich fytosanitárnych výrobkov. Použite prášok Trichoderma a pyretrín proti hmyzím škodcom ovocných stromov, zmes Bordeaux proti kryptogamickým chorobám.

Aká starostlivosť by sa mala u ovocných stromov vo veľkom stave uprednostňovať?

Ovocné stromy sa orežú iba v prípade potreby. Odstránením určitých vetiev zo srdca sa vetrá stred stromu. Je však tiež potrebné objasniť ovocie, to znamená ich odstrániť, ak je ich príliš veľa. Musíte trénovať stonky kríkov ako maliny. Ale buďte opatrní, nepreťahujte kravaty, ktoré môžu poškodiť stromy. Nakoniec každý druhý rok dajte svojim ovocným stromom starším ako 3 roky trochu organicko-minerálneho hnojiva.

Niekoľko tipov na udržanie zdravia ovocných stromov?

Vieš, zdravie ovocných stromov je možné zachovať bez toho, aby sa museli uchýliť k sofistikovaným riešeniam, ktoré sú veľmi drahé. Jednoduchosť a úcta k prírode sú často omnoho lepšie a pre záhradníka je to ekonomické. To je napríklad prípad lepidla, ktoré sa má nanášať na obvod ovocných kmeňov. Zastavuje inváziu nežiaducich ľudí. A neváhajte a dusiť múčnatky a vošky s nastrúhaným marseilským mydlom, ktoré sa zriedi vodou.