Komentáre

Rozhovor s Lucile Dubrocou, tvorcom Lulu Jardine

Rozhovor s Lucile Dubrocou, tvorcom Lulu Jardine


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hovoriť s Lucile Dubrocou je skutočnou zátvorkou dobrého humoru a svedomitosti. Príroda sa už viac ako 20 rokov špecializuje na prestavbu súkromných záhrad prostredníctvom svojej vlastnej agentúry, ktorú zlomyseľne volala „Lulu Jardine“. Okrem vonkajších priestorov, ktoré obohacuje talentom, záhradníčka z Marseille venuje veľkú časť svojho voľného času komunitnému životu: komunitné záhrady, rôzne projekty v spolupráci s mestom Marseille, zásahy do škôl ... Lucile Dubroca prekypuje projektmi , pričom si vyhradzuje čas vychutnať si svoje nové profesionálne dobrodružstvo. Súhlasí s tým, že odpovie na naše otázky, a to s energiou a dobrým humorom, ktoré ju charakterizujú.

Po niekoľkých rokoch strávených v projekčnej kancelárii ste sa rozhodli spustiť svoju vlastnú štruktúru ... Prečo táto voľba?

Vlastne som pracoval dvadsať rokov v agentúre, z ktorej väčšina projektov bola realizovaná v úzkej spolupráci s urbanistami a miestnymi komunitami. Keď som začiatkom 90. rokov ukončil štúdium na krajinnej škole vo Versailles, nebolo pre mňa ľahké nájsť presné povolanie. Preto som v tom čase nasledoval najcennejší hlas tým, že som pracoval v rôznych krajinných agentúrach v zahraničí, na veľkých projektoch. Táto skúsenosť ma priviedla do Portugalska, kde som sa 10 rokov zúčastňovala na exteriérovom dizajne verejných záhrad, škôl, nemocníc s Atelier ARPAS ... Aj keď boli tieto roky mimoriadne prospešné. „Z osobného a profesionálneho hľadiska som sa chcel zmeniť na menšiu štruktúru, v ktorej by som mohol mať úplnú slobodu. Tak som sa pustil do dobrodružstva „Lulu Jardine“ pred takmer tromi rokmi.

Ako pristupujete k svojej každodennej práci?

V prvom rade oceňujem kontakt so svojimi zákazníkmi! Poradenstvo a ubezpečenie ich o ich výbere je dôležitým krokom počas prvých rozhovorov. Beriem čas na to, aby som si vypočul ich žiadosti a nasmeroval ich správnym smerom, aby bol ich projekt koherentný: vonkajší priestor bez ohľadu na jeho povahu musí zostať ľahko udržiavateľný a zároveň musí byť v súlade s jeho prostredím. (slnečné žiarenie, vietor ...). Čo sa týka rastlín, uprednostňujem čo najviac miestne rastliny, ktoré sa neboja tepla Marseille alebo rán Mistralu.

Veľa ste investovali do komunitného života, povedzte nám o svojich rôznych projektoch ...

Pustil som sa do školských aktivít so založením záhradníckych dielní pre deti. O aktivite sa rozhodlo trochu náhodou na základe žiadosti združenia Marseille hľadajúcich odborníkov v tomto sektore. Príležitosť pre mňa diverzifikovať svoj každodenný život, ale predovšetkým obohacujúci zážitok, ktorý mi umožnil priblížiť sa k zimnému obdobiu oveľa ľahšie! Okrem toho som v kontakte s kolektívmi Terre de Mars a Terre en vue, ktoré pracujú na opätovnom zavedení mestského poľnohospodárstva. Táto myšlienka spočíva v obnove opustenej pôdy alebo v rámci projektov nehnuteľností, čo umožňuje nielen integrovať miestne obyvateľstvo prostredníctvom kolektívnej práce na záhrade, ale tiež prispieť k obnove potravinovej sebestačnosti prostredníctvom skraty spojené s vedomím techník a pestovateľských cyklov. Sme v procese uzatvárania dohody s mestom Marseille na Place de la Rotonde, kde od začiatku školského roka ponúkneme záhradnícke workshopy.

A napokon, aké záhrady vás inšpirujú?

Môj vkus má skôr tendenciu k jednoduchým záhradám, kde sa všetko vytvára z existujúceho komplexu. Obzvlášť sa mi páči iniciatíva uskutočnená v lokalite brownfields v Saint Nicolas v Redone, v ktorej združenie už niekoľko rokov experimentuje s kultiváciou na znečistenej pôde a nie je určené pre tento typ projektu. Je to veľká výzva spojená so zaujímavou skúsenosťou, pretože záhradníci a rôzne zainteresované strany používajú iba prvky, ktoré majú na mieste, bez toho, aby z vonkajšej strany priniesli čokoľvek. Okrem toho ma veľmi zaujíma práca Thomasa Martina, mladého krajinára DPLG v Marseille, ktorý okrem iného experimentuje s laserovou kultúrou: tá druhá pozostáva z prekrývania kartónu a kompostovateľného odpadu, aby sa vytvoril výživný substrát, ktorý pravdepodobne oplodní miesta. zanedbávané mesto. „Nič sa nestratí, nič sa nevytvorí, všetko sa premení“, je motto, ktoré sa celkom dobre vzťahuje na môj spôsob chápania záhrady, pretože je pre mňa nevyhnutné oceniť to, čo máme ... Toto bude najväčšou výzvou pre budúce generácie.
Viac informácií na //www.lulu-jardine.com/Komentáre:

  1. Alistair

    You must tell him - the lie.

  2. Doru

    Je to viditeľné, nie osud.Napíšte správu