Tipy

Všetko o termodynamickom ohrievači vody

Všetko o termodynamickom ohrievači vody

Termodynamický ohrievač vody je obzvlášť výhodné zariadenie na ohrev vody v domácnosti pomocou tepelného čerpadla. Umožňuje dokonalú kombináciu ekologických požiadaviek a ekonomickej ziskovosti. Viac článkov na tému: Pracovné ponuky pre inštaláciu ohrievača vody

Termodynamický ohrievač vody: prevádzka

Termodynamický ohrievač vody využíva na ohrev úžitkovej vody v domácnosti aerotermálnu energiu. Jeho hlavným pravidlom je zachytávanie kalórií prirodzene prítomných vo vzduchu s cieľom rozptyľovať teplo do vody z balóna. Je to zariadenie, ktoré využíva čistú, nevyčerpateľnú a úplne bezplatnú energiu. Ohrievač vody môže používať vzduch z vonkajšieho vetra, okolitý vzduch, ktorý nie je zohriaty, alebo vzduch z VMC (mechanické vetranie riadené). V závislosti od použitého zdroja sú k dispozícii rôzne produkty. Elektrické zálohovanie je potrebné iba v prípade extrémnych teplôt alebo v prípade významných požiadaviek na teplú vodu, ku ktorým zvyčajne nedochádza často.

Termodynamické ohrievače vody: výhody

Použitím termodynamického ohrievača vody budete mať úžitok z pohodlného zásobovania teplou vodou po celý rok a získate značné úspory energie. Tieto úspory energie môžu byť okolo 70%. V skutočnosti je výkonový koeficient tohto zariadenia okolo 4. Inými slovami, tepelné čerpadlo absorbuje 1 kW energie, ktorá produkuje 4 kW. Termodynamický systém tiež pokrýva v priemere 70% potreby teplej vody v domácnosti a využíva výlučne kalórie prítomné vo vzduchu. Na rozdiel od solárneho ohrievača vody, ktorý bude v určitých obdobiach roka menej efektívny, termodynamický systém bude fungovať optimálne po celý rok: v skutočnosti teplota v priestoroch zostáva relatívne konštantná. Ďalej je účinnosť termodynamického ohrievača vody vyššia ako účinnosť solárneho ohrievača vody. Tento typ ohrievača vody ohromuje aj tichou prevádzkou. Okrem toho umožňuje významné zvýšenie priestoru v porovnaní s elektrickým kupom. Termodynamický ohrievač vody sa tiež ľahko používa.

Termodynamický ohrievač vody: inštalácia

Termodynamický ohrievač vody je ohrievač vody, ktorý sa najčastejšie inštaluje v garáži, v práčovni alebo v práčovni. Jediným nevyhnutným predpokladom je umiestniť ho do priestoru s minimálnou plochou 8 m². Ak sa rozhodnete nainštalovať váš termodynamický ohrievač vody v priestore, ktorého plocha je menšia ako 8 m², musí sa vypustenie vzduchu a nasávanie vykonať mimo domu alebo v inej miestnosti bývanie. Termodynamický ohrievač vody je ideálne umiestnený v práčovni, kde sa inštalujú domáce spotrebiče. Teplo uvoľňované týmito elektrickými zariadeniami sa bude tepelným čerpadlom skutočne zhromažďovať; voda sa dá rýchlo zohriať. Termodynamický ohrievač vody bude mať tiež funkciu sušenia miestnosti pri čistení vzduchu.