Komentáre

Všetko o cenách vykurovania

Všetko o cenách vykurovaniaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Cena vykurovania závisí od mnohých faktorov, ako je typ zariadenia a distribučný systém. Všeobecne uvádzame, že niektoré zariadenia sú úspornejšie ako iné. Tu sú informácie o cene vykurovania v závislosti od zariadenia a distribučného systému, ktorým je váš domov vybavený. Viac článkov na tému: Citácie kúrenárskych prác

Cena vykurovania v závislosti od difúzneho zariadenia

Sadzby za ústredné kúrenie v domácnosti sa môžu líšiť v závislosti od použitého distribučného systému. Pri elektrickom žiariči to teda závisí od vybraného modelu medzi 30 a 2000 eurami. Cena za difúzny systém, ako je vodný radiátor, sa pohybuje od 30 do 1500 EUR. Pokiaľ ide o elektrické podlahové kúrenie, je potrebné zabezpečiť 40 až 50 eur za m2, pokiaľ ide o podlahové kúrenie, od 70 do 100 eur za m2. Pokiaľ ide o stropné vykurovanie, jeho náklady sa pohybujú okolo 60 až 90 eur za m2. Nakoniec je stenové vykurovanie distribučným zariadením, ktoré stojí okolo 100 eur za m2.

Náklady na vykurovanie v závislosti od typu zariadenia

Pod typom vykurovacieho zariadenia sa rozumie kotol, tepelné čerpadlo, kotolňa, ako aj komín. Napríklad z hľadiska kotla sú modely spaľovania dreva najdrahšie na trhu. A z dobrého dôvodu môže kotol na drevo stáť od 2 000 do 18 000 EUR, zatiaľ čo ceny plynového kotla a olejového kotla sú od 1 500 do 7 000 EUR a od 3 000 do 8 000 EUR. Náklady na tepelné čerpadlo sa tiež líšia v závislosti od toho, či ide o aerotermálny model alebo geotermálny model. V prípade aerotermálneho tepelného čerpadla to trvá od 5 000 do 15 000 EUR, zatiaľ čo náklady na geotermálny model sa pohybujú od 9 000 do 20 000 EUR. Na kotolne sa vyžaduje rozpočet v rozmedzí od 3 000 do 20 000 EUR. Nakoniec, ak máte krb, cena je minimálne 200 eur za distribútora tepla a 300 až 1500 eur za zberač vody.

Geotermálne tepelné čerpadlo, kotol, kotol na drevo: najdrahšie

Ako je zrejmé, cena vykurovacieho systému nezávisí iba od typu zvoleného zariadenia, ale aj od difúzneho zariadenia. Preto je potrebné pri výbere zohľadniť rozpočet, ktorý je k dispozícii, a úroveň požadovanej výkonnosti. Vo všetkých prípadoch je dôležité kontaktovať odborníka, ktorý môže urobiť cenovú ponuku. To vám umožní získať predstavu o nákladoch na prácu skôr, ako začnete. Stačí si uvedomiť, že geotermálne tepelné čerpadlo, kotolňa aj kotol na drevo sú najdrahšími druhmi vykurovania na trhu. Niektoré modely môžu stáť až 20 000 eur.