Informácie

Tipy na výber a kombináciu farieb vašej izby

Tipy na výber a kombináciu farieb vašej izbyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vytvorenie dvojfarebnej spálne je zárukou prerušenia obvyklej monochromatickej monotónnosti. Aká farba pre vašu izbu? Môžete si zvoliť farby, ktoré sa vám páčia a ktoré najviac vyhovujú vášmu nábytku a vašej osobnosti. Pre optimálne výsledky však uvádzame niekoľko rád, ktoré vám uľahčia prácu ...

Rámy vyžadujú svetlo

Stena, ktorá privíta dvere do spálne a druhá, ktorá uvíta okno, sú tie, ktoré osvetľujú a otvárajú sa zvonka. Ak sa rozhodnete pre tmavé farby na stene okna, budete mať dojem vzdialenosti. Avšak kontrast s vonkajším svetlom spôsobí, že vaša stena bude tmavšia, ako v skutočnosti je. Z tohto dôvodu sa vo všeobecnosti odporúča rezervovať farbu svetla na stenu okna. Stena smerujúca k oknu dostáva najviac svetla. Ak vo vašej miestnosti chýba svetlo, pred oknom sa rozhodnite pre svetlé tiene.

Tmavá farba pre súkromie v miestnosti

Na rozdiel od svetlých farieb, ktoré pôsobia dojmom priestoru a prinášajú svetlo, ťažšie odtiene zmenšujú veľkosť miestnosti. Ak ste pre rámy okien vyhradili svetlé farby, tmavé farby si prirodzene nájdu svoje miesto na slepých stenách. V mnohých prípadoch sú dvere spálne umiestnené pred oknom. V tomto type konfigurácie budú tmavé farby vyhradené pre steny kolmé na steny okna a dverí. Vezmeme príklad zo spálne tejto krásnej korzickej vily kombináciou polnočnej modro-bielej a bielej farby vyhradenej pre stenu okna, ktoré stále pripomína polnočnú modrú.

Maximálne dve alebo tri farby

Okrem troch farieb na stenách je úspech výzdoby miestnosti oveľa jemnejší. Vo väčšine prípadov a pre malé alebo stredne veľké miestnosti (medzi 10 a 20 m²) budú dve farby viac ako dostatočné na vytvorenie úspešného dekoratívneho efektu. Steny obdĺžnikovej miestnosti môžu striedavo obsahovať tmavú a svetlú farbu. Na fungovanie kúzla dvojfarebnej spálne však stačí jedna stena inej farby.

Definujte hranice medzi farbami

Je možné vytvoriť dojem novej perspektívy alebo vytvoriť ilúziu spodného stropu. Nič vás nezaväzuje používať okraje stien a stropu na vymedzenie hraníc medzi farbami. Stropná farba, ktorá padne 20 centimetrov na stenu, vyvolá dojem, že sa strop zníži bližšie k podlahe v miestnosti. Podobne na zmäkčenie uhla pokračujte v maľovaní susednej kolmej steny 20 alebo 30 centimetrov za uhlom. V tejto detskej izbe sme sa rozhodli priniesť farbu stropu na stenu. Tmavošedá farba, ktorá preberá funkciu čela. Rohová jednotka je tiež ohraničená farbou tón-na-tón.
Nakoniec zvážte použitie farieb, ktoré zvýraznia váš nábytok. Dobrý výber farby sa robí pomocou farebných vzoriek prvkov miestnosti, ktorá sa má natrieť.