Užitočný

6 babičiek tipov na čisté biele záclony

6 babičiek tipov na čisté biele záclony


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Záclony by sa mali starostlivo čistiť. Najskôr je potrebné sa obrátiť na štítok a zistiť, či je potrebné chemické čistenie. Ak sa rozhodnete ich umyť sami, tu sú niektoré prírodné a ekonomické tajomstvá, získané od našich babičiek, aby vaše záclony zostali čerstvé a držané.

Tip č. 1: udržiavajte záclony na svojom mieste

Aby si textil zachoval svoje miesto, naše babičky ich škrobovali. Kde nájsť škrob? Nič nemôže byť jednoduchšie, namočte si záclony do vedra ryžovou vodou a čistou vodou.

Tip č. 2: bielenie záclon v práčke

Do vrecka na prací prostriedok na práčku vložte vrecko s práškom do pečiva. Vaše biele záclony budú jasné.

Tip č. 3: Bielte záclony rukou

V prípade krehkých záclon alebo záclon je namočte najmenej jednu hodinu do veľmi horúcej vody s citrónovou šťavou. Počítajte jeden citrón na liter vody. Potom sa umyte a nechajte uschnúť.

Tip 4: vyskúšajte farbu záclon

Ak chcete zistiť, či je možné ich prať a žehliť, vyskúšajte farbu vašich záclon. Aby ste to urobili, mierne zvlhčite roh lemu vašej záclony, položte ho na vlhkú plochu kúskom bavlny a potom tento roh normálne vyžehlite železom. Ak je bavlna zafarbená, je to z toho dôvodu, že farba nie je dobre zafixovaná a látka pri praní zafarbí. Ak je to váš prípad, budete musieť priniesť záclony do čistiarne.

Tip č. 5: odstráňte škvrny od hrdze

Zanechali závesné krúžky škaredé stopy hrdze? Varte vodu a potom položte záclonu na paru. Ak je tkanina mokrá, naneste soľ s pridaným citrónom. Ak škvrna nezmizne, skúste trochou amoniaku na vatovom tampóne.

Tip č. 6: odstráňte zápach z tabaku

Ak je váš záves napustený tabakovým zápachom, nastriekajte roztok pozostávajúci z jedného litra vody a 5 až 10 kvapiek éterického oleja eukalyptu.