Tipy

Pripravte si elixíry na záhrade

Pripravte si elixíry na záhradeWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Výhody rastlín sa už viac nepreukazujú. Používame ich na zdobenie, varenie, pre naše zdravie a pohodu. Dnes vás pozývame objavovať rastliny z iného uhla. Rastliny môžu pomôcť rastlinám! Takže ich môžeme použiť na záhrade. Na tento účel je potrebné vykonať hnoj, odvar, maceráciu alebo dokonca infúziu. Aké rastliny si vybrať do záhrady? Ako pripraviť elixíry? Redakčný tím vám odpovie!

Rastliny, ktoré tvoria lektvary

Prírodná údržba záhrady je možná. Niektoré rastliny, ktoré sa používajú vo forme lektvarov, môžu pomôcť iným rastlinám. Niektoré z nich sú nevyhnutné. Cesnak pôsobí ako insekticíd aj ako fungicíd, žihľava, ktorá má rovnaké funkcie ako cesnak a zvyšuje zdravie rastlín. Púpava zaisťuje dobrý rast rastlín, paradajka, ktorá je silným insekticídom a nakoniec valeriánom, ktorý chráni rastliny pred mrazom.

Pripravte hnoj

Na prípravu hnoja potrebujete rastliny vybrané pre svoj úžitok a vodu. Na každý liter vody musíte spočítať 100 g rastlín. Tieto nasiaknu na určitý čas. Žihľavová tekutina, ktorá sa použije ako insekticíd alebo fungicíd, sa musí macerovať 12 až 24 hodín a pred použitím sa musí prefiltrovať. To isté platí pre púpava hnoj, ktorý bude dokonalý v rastlinnej náplasti. Paradajkový pretlak musí macerovať 12 hodín až 3 celé dni. Je to silný insekticíd, ktorý sa používa ako preventívny alebo liečebný prostriedok.

Pripravte si odvar

Príprava odvarov je veľmi jednoduchá. Nakrájané listy povarte vo vode a celý deň nechajte strmý. Prefiltrujte zmes a potom ju nastriekajte na rastliny. Na stimulovanie rastlín sa odvar robí pomocou prasličky. Kostival sa bude používať ako insekticíd.

Pripravte maceráciu

Príprava macerácie vyžaduje studenú vodu a rastliny. Jednoducho sa namočia na jeden deň. Voda sa potom filtruje a používa v záhrade. Najbežnejšie macerácie sú tie, ktoré sú založené na cesnaku. Používajú sa ako insekticídy a fungicídy.

Pripravte infúziu

Na prípravu infúzie potrebujete 100 g rastlín na liter vody. Potom všetko povarte, nechajte ho vychladnúť a pred postrekom rastlín rozriedite vodou. Infúzna žihľava sa používa na posilnenie prirodzenej ochrany rastlín. Valeriánske infúzie chránia rastliny pred chladom a najmä pred mrazom.