Komentáre

Zväčšite malú miestnosť v 5 krokoch

Zväčšite malú miestnosť v 5 krokoch


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Je to moje útočisko, moje svätyne, môj malý kokón ... Prezývky, ktoré dávame našej miestnosti, často opisujú ochranné, uzavreté a obálkujúce miesto. Tu je to však: túžba po veľkej prírode nás niekedy berie. Zrazu máme na mysli iba jeden nápad: potlačte steny a zmeňte vzduch! Našťastie rozšírenie malej spálne je možné urobiť mnohými spôsobmi, vrátane jednoduchosti a kreativity. Doprajte si celý deň a urobte z vášho malého útočiska skutočný raj. Heslo? Optimalizujte priestor!
  • 1. Malá spálňa, veľké úložisko!
  • 2. Prehodnotíme jeho potreby a podľa toho prispôsobíme jeho nábytok
  • 3. Tipy na zdobenie: Môžeme si dovoliť zafarbiť v malej miestnosti?
  • 4. Ako maľovať malú miestnosť na vizuálne zväčšenie?
  • 5. Žiadne šatníkové skriňa alebo nemocničná miestnosť: vyberte správne svetlá

Malá spálňa, veľké úložisko!

A áno, nebudete utekať! Ak chcete, aby sa vaša malá spálňa javila priestrannejšia, nebudete mať na výber, ale uvoľníte miesto. Najlepší spôsob, ako postupovať, je nasledujúci: triediť, čistiť, odkladať! Opakujte najmenej raz ročne, najlepšie dva. Začnite s oblečením: všetky šaty, ktoré ste nosili, odložte najmenej raz za posledný rok ... a dajte ostatným charitu. Pozerajte sa tvárou v tvár: veľmi dobre viete, že táto príliš krátka sukňa nezíska pár centimetrov, ktoré jej počas noci premeškajú. A predovšetkým: necítite sa vinný ani za to, že ste si ho kúpili na prvom mieste, ani za to, že ste sa od neho dnes oddelili, aj keď ste ho ešte nikdy - alebo tak málo - nenosili. Urobte to isté vo zvyšku svojej izby, udržiavajte iba veci, ktoré sú pre vás užitočné alebo vám prinesú radosť. A predovšetkým neuchovávajte nič „len pre prípad“! Na konci tohto prvého kroku budete pravdepodobne vyzbierať niekoľko vreciek predmetov a odevov na predaj, darovanie alebo recykláciu. Uvedomte si, aké úspory to predstavuje! Teraz je ten pravý čas na dôkladné vyčistenie miestnosti a interiéru nábytku. Počas tohto kroku nezabudnite dobre vetrať miestnosť.
© Alexa Holtz / Pinterest

Prehodnocujeme ich potreby a prispôsobujeme ich nábytok

Keď máte malú spálňu, mali by ste sa vyhnúť posteli „King Size“ a šatníku Norman. Vyberte si nábytok malých rozmerov a štandardných postelí. Napríklad uprednostňujte postele s rozmermi 140 x 190 alebo 90 x 190, vyberte si nočné stolíky a plytké police. Pre šatník, tiež byť rozumné. Teraz, keď dokážete lepšie posúdiť svoje skutočné potreby skladovania, nemá zmysel udržiavať nábytok úplne alebo napoly „prázdny“. Budú zbytočne zaberať vzácny priestor, ktorý chcete regenerovať.Ak si uvedomíte, že váš šatník je nakoniec príliš veľký alebo že už viac nepotrebujete nejaký nábytok, neváhajte ho vložiť predaj na maloobchodnom webe medzi jednotlivcami. Možno tu nájdete aj nový šatník, trochu viac v súlade s vašimi potrebami as novým dekorom, ktorý máte na mysli vo svojej spálni! Využite to, ale nespadajte na prvý kus nábytku: urobte si čas na premyslené nákupy a kupujte iba to, čo potrebujete. Osoba, ktorá vám predáva šatník, má tiež pôsobivú zbierku vešiakov a malých ruských bábik? Buďte realistickí a veľkorysí: určite potešia zberateľa, ktorý je zanietený matryoshkami ... Ale nie váš. Nakoniec existujú jednoduché tipy na skladovanie, ktoré optimalizujú priestor vo vašom úložnom nábytku. Marie Kondo teda vyvinula spôsob skladania oblečenia, ktorý sa nazýva metóda KonMari. Mnoho videí na internete vám vysvetlí túto metódu, ktorá vám okrem toho, že ušetríte veľa miesta, umožní, aby ste nikdy nezabudli na nešťastné tričko v spodnej časti zásuvky!
© Pinterest / Lisa Cohen

Tipy na dizajn: môžete sa odvážiť zafarbiť v malej miestnosti?

Keď sa pýtame, ako vizuálne zväčšiť miestnosť, prvá odpoveď, ktorá vám príde na myseľ, je často dať veľký nástrek bielej farby na všetky steny a na strop. Číre farby, a to najmä biele, majú schopnosť zachytiť svetlo, a tým vymazať limity miestnosti. Ak je však pravda, že biele steny sa dokážu prispôsobiť všetkým typom dekorácie, mali by ste pamätať na to, že od tejto chvíle bude oveľa ťažšie priniesť do vašej izby skutočnú postavu. non-color. Jedna alebo viac maľovaných stien stačí na vytvorenie celej atmosféry. To znamená, že nebudete musieť investovať do nového nábytku alebo dekoratívnych predmetov, aby ste do svojej izby dostali štýl. Posteľ nastavená podľa farby farby vašej izby veľmi často postačuje na nastavenie tónu. Neutralita bielej je tiež dvojsečný meč: sám o sebe neprenáša žiadne emócie. Teraz sa uznáva: farby ovplyvňujú našu náladu a naše pocity. Tak prečo ich nepoužiť na vytvorenie miestnosti, ktorá dokáže upokojiť, relaxovať a prinútiť vás vidieť veci pozitívnejšie? Keby som si mal zvoliť iba jednu farbu pre malú izbu, hlasoval by som za peknú šalviu zelenú, ktorá dobre zachytí svetlo a zároveň dodá vašej izbe atmosféru pokoja. V žiadnom prípade sa vyhnite príliš svetlým a príliš energickým farbám, ako je červená, oranžová, elektrická modrá, fuchsiová ružová, anízová zelená atď. čo by mohlo mať negatívny vplyv na kvalitu vášho spánku. Nech si vyberiete akúkoľvek dominantnú farbu, mala by ideálne zaberať iba 80% vizuálneho priestoru vašej izby. Rezervujte 15% na druhotnú farbu, ktorá sa pridá malými dotykmi, napríklad na posteľnú bielizeň, záclony a pekný koberec, a 5% na tretiu farbu, ktorej úlohou bude dať malú hĺbku prvé dve. Moje obľúbené kombo? Šalvia zelená v dominantnej farbe, sivo modrá v sekundárnej farbe a tmavo modrá s malými dotykmi. Samozrejme, pretože biela nie je skutočná farba, v tejto rovnici sa nepočíta!
© Like To Know / Pinterest

Ako maľovať malú miestnosť na vizuálne zväčšenie?

Je celkom možné namaľovať jednu alebo viac stien vašej izby bez toho, aby to malo negatívny vplyv na jej objem. Naopak, pri dlhej miestnosti bude mať úžitok z maľovania zadnej steny tmavšou farbou ako jej tri ostatné steny: priestor sa tým rozšíri. Ak necháte spád zo stropu bieleho, ako je tento, umožní vám to dať svojej izbe výšku tým, že vymažete hranicu stien. Ak je vaša izba otočená na sever, vyberte si pomerne teplú doplnkovú bielu s odtieňom žltej. Toto zahreje dosť studené svetlo, ktoré prirodzene rozsvieti vašu izbu. Naopak, ak je vaša izba otočená na juh, neváhajte ísť do chladnejších tónov. Aby sa predišlo efektu „škatuľky na topánky“, budú podlahové lišty a drevené výrobky podľa možnosti natierané bielou alebo v rovnakej farbe ako ich stena.
© The Design Chaser / Pinterest

Žiadna skrinka na metlu alebo nemocničná miestnosť: vyberte si správne svetlá

V malých miestnostiach by mal byť prípravok malý. Či už sú umiestnené na nočnom stolíku alebo na strope, vyhýbame sa modelom XXL, ktoré znížia priestor. Odporúča sa tiež zvoliť žiarovky vyžarujúce neutrálne svetlo, a to kvôli lepšiemu zvýrazneniu farby vašich stien. Nakoniec neváhajte znásobiť zdroje svetla bez toho, aby ste prevyšovali: stropné svetlo , v malej miestnosti budú viac ako dosť dve nočné svetlá a malý svetelný veniec. Stropnú lampu môžete tiež nahradiť podlahovou lampou, ktorú umiestnite blízko svojho šatníka. Vedeli ste, že stropné svetlá v nordických domoch takmer chýbali? Škandinávci uprednostňujú radšej niekoľko malých zdrojov tlmených svetiel než jediné silné svetlo. Nasledujeme ich príklad, najmä v spálni! Vďaka našim tipom sa tlačenie stien vašej spálne stane detskou hrou!