Informácie

Pred / Po: Drevo na vykurovanie terasy

Pred / Po: Drevo na vykurovanie terasy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Keď opustia exteriéry a terasu, dom môže rýchlo zaujať staromódny a zanedbávaný vzhľad. Niekedy však stačí nahradiť hlavný prvok na oživenie vonkajšieho priestoru! Z tohto hľadiska majitelia tohto malého domu v Marseille vyzvali agentúru Slowgarden, ktorá sa špecializuje na výstavbu vonkajších priestorov. Unavení z nepravidelnej a ošuntenej terasy chceli mať možnosť vychutnať si miesto, ktoré lepšie vyhovuje ich potrebám. Medzi opotrebovanými drevenými čepeľami a zle umiestneným viničom čakala hlavná práca krajinárov z Slowgarden! Výsledky na obrázkoch. Globálny rozpočet: 9 000 EUR

Zosúlaďte vonkajší priestor

pred : Keď Claire Delahaye, zakladateľka projekčnej kancelárie Slowgarden, prvýkrát navštívila tento malý dom v centre Marseille, okamžite uvidela potenciál vonkajších priestorov. Aj keď majú nepravidelný tvar a dizajn, napriek tomu ponúkajú tú výhodu, že sú schopné prispôsobiť sa niekoľkým typom usporiadania. Drevené čepele sa položili na zem už dávno a je potrebné ich udržiavať. Terasa okrem vyblednutého vzhľadu obsahuje dva rôzne druhy dreva, ktoré kazia celkovú estetiku: prvý projekt, ktorý bol zverený spoločnosti Slowgarden, spočíva v harmonizácii exteriérov pomocou novej podlahovej krytiny. Majitelia tiež chcú mať možnosť vychutnať si svoju terasu ako skutočnú obývaciu izbu; napriek tomu sa im nepodarí zariadiť roh, ktorý by bol priaznivý pre relaxáciu, pretože nepatrný povrch ich terasy je trochu stratený uprostred zoskupenia bytov: tento je vybavený mnohými uhlami, ktoré je ťažké využiť, čo neumožňuje nie inštalácia súpravy na kreslo / kreslo.
po : Aby sa splnili rôzne požiadavky majiteľov, Claire Delahaye a jej tím úplne odstránili staré drevené dosky umiestnené na zemi, aby ich nahradili novým náterom vyrobeným z dosiek zo severnej borovice. Tento ušľachtilý a teplý materiál konečne harmonizuje exteriéry tohto malého domu Marseille a poskytuje mu charakter, ktorý mu chýbala. Nové usporiadanie teraz zahŕňa letný salónik, priestor na obed a večeru, ako aj diskrétny kútik, v ktorom sa koná grilovanie a plancha. Vďaka vynaliezavosti krajinárov z Slowgarden, ktorí dokázali využiť zostávajúce uhly, sa už nestratil žiadny priestor. Objavili sa tak nové kvetináče, pokryté borovicovými čepeľami pre dokonale koherentný estetický vzhľad. Aby boli vegetované časti zvlhčené každý deň, pod terasou sa skrýval automatický zavlažovací systém: vďaka horúcemu letnému teplu v regióne PACA je toto „viac“ takmer nevyhnutné!

Podrobnosti preskúmania

pred : S výnimkou pekného stola a stoličiek z klasickej faktúry sa o vonkajšiu výzdobu naozaj nestaralo. Celému chýba žiara a kúzlo! Mnoho výhod je však na dosah: Claire Delahaye dá svoje skúsenosti do služby tejto malej mestskej terasy, aby ju premenila na útulný a teplý relaxačný priestor.
po : Slowgaden uprednostňoval triezvosť pri výbere farieb a materiálov, aby nenarušoval ducha „klasickej krajiny“. Starnúca omietnutá stena bola zámerne ponechaná vo vlastnej šťave, aby sa zachovala patina, ktorá sa v priebehu rokov prirodzene vyvinula a ktorá dodáva celku pôvab. Pestovali sa iba vinice na uľahčenie pohybu majiteľov a ich hostí. Každý si teraz môže užiť tienený a pekne zariadený exteriér! Viac informácií na www.slowgarden.fr