Ostatné

Naše tipy na čistenie záhrad na konci leta

Naše tipy na čistenie záhrad na konci leta

Aj keď počasie nám umožní mať ešte niekoľko jedál vonku, je čas myslieť na veľké upratovanie, ktoré označuje koniec dovolenky. Príprava záhrady na chladné obdobie je nevyhnutná. Preto sme šli hľadať radu od záhradného centra. Je to Pierre z Truffaut, ktorý vysvetľuje, ako vyčistiť záhradu koncom leta.

Ahoj Pierre, čo nám poradíš v súvislosti s trávnikom?

Váš trávnik by mal byť očistený od všetkého prírodného odpadu. Odpadnuté ovocie musíte odstrániť zo stromov, konárov a prvých listov, ktoré ohlasujú bezprostredný príchod jesene. Urobte si čas, aby ste odstránili najväčšie buriny a pokosili svoj trávnik krátky, menej ako 3 cm, aby ste dýchali pôdu a uľahčili prenikanie dažďa.

Mali by byť živé ploty orezané pred zimou?

Samozrejme! Živé ploty sa musia orezať. V závislosti od druhu kríka, ktorý tvorí váš živý plot, sa odporúča nechať hustú základňu. Na konci zimy bude váš živý plot bohatší, čo vašu záhradu skrášlí a zároveň zabezpečí vaše súkromie. Nezabudnite tiež prerezávať svoje stromy, ušetríte tým veľa nepríjemností za nepriaznivého počasia.

Môžeme vytvoriť nové plantáže?

Nadšenci záhradníctva môžu skutočne pestovať nové plodiny. Na druhú stranu, ak nemáte čas tráviť vonku, jednoducho zvädnuté kvety pravidelne odstraňujte a venujte osobitnú pozornosť kríkom.

Čo nám môžete odporučiť pri čistení uličiek a terasy?

Vaše príjazdové cesty a vaša terasa musia byť vyčistené. Plevelujte tieto priestory. Vyčistite ich vysokotlakovým čističom a podľa potreby ich ošetrite. Postarajte sa o svoje drevené paluby a na chodníky aplikujte zabijáka buriny.

Ako sa pripraviť na chladné obdobie?

Dodržiavaním všetkých rád, ktoré som vám práve dal, ale aj vybavením vás. Zhodnotte svoje plantáže a zistite, ktoré z nich je potrebné chrániť v zime. Ak ide o črepníkové rastliny, umiestnite ich na miesto, kde nebudú vystavené extrémnemu chladu. Ak je to možné, je ideálne mať skleník. Je tiež možné investovať do plachiet alebo plachiet pre vaše rastliny.

Máte nejaké ďalšie rady, ako by ste mali na konci leta poriadne vyčistiť záhradu?

Áno! Zhodnotte svoje vybavenie. Pozrite sa, čo je potrebné opraviť alebo zmeniť. Zohľadnite tiež svoje zásoby zabijačiek buriny, zalievacej pôdy alebo semien. Vyčistite a nechajte kosačku opraviť. Uložte si garáž alebo záhradný prístrešok na miesto, kde bol váš záhradný nábytok predtým vyčistený. Mali by ste vedieť, že čistenie na konci leta je rovnako dôležité ako čistenie na jar. To umožňuje mať v chladnom období krásnu záhradu, obmedziť inváziu burín a zachovať rastliny, infraštruktúru a nábytok.