Tipy

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť v malej kúpeľni

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť v malej kúpeľni

„Späť do školy“ sa často rýmuje s výrazom „vchádzanie“ a niekedy dokonca aj s hádankami. Kúpeľňa v novom dome niekedy nie je príliš veľká, a preto je zložité ju vybaviť. Výber nábytku, farieb, všetko je na malom priestore zložitejšie. Tu je niekoľko chýb, ktoré by ste nemali robiť.

Chyba č. 1: Výber tmavých farieb

Kráľovská modrá, tmavo červená alebo anglická zelená sú všetky veľmi pekné farby, ale majú tendenciu zmenšovať miestnosť. Aby sa predišlo dojmom uväznenia, je preto vhodnejšie zvoliť kúpeľňu natieranú vo svetlých alebo pastelových farbách, ktorá zväčší priestor. Ak chcete pridať trochu veselosti, je vždy možné pridať sem a tam malé farebné dotyky.

Chyba č. 2: Absolútne chcú vaňu

V malej kúpeľni nie je možné integrovať veľkú vaňu, v ktorej môžete ležať dlhé kúpele. Preto je veľmi výhodné zvoliť si peknú sprchu s priehľadnými stenami, ktorá ušetrí priestor a nebude pôsobiť dojmom obsadenia celého priestoru.

Chyba č. 3: Skimping na úložisku

Kto hovorí, že malá kúpeľňa nemusí nevyhnutne znamenať nedostatok úložného priestoru. Aby sa umožnila dobrá cirkulácia v miestnosti, je najlepšie na podlahu neklásť príliš veľa nábytku. V obchodoch s dekoráciami existuje veľké množstvo zaveseného nábytku a doplnkov. Ak nie sú dostatočné, je tiež možné pripevniť niektoré police blízko stropu, diskrétneho úložného priestoru, ktorý umožní napríklad uskladnenie čistiacich prostriedkov.

Chyba č. 4: Nezabúdanie na osvetlenie

Čím sú priestory viac uzavreté, tým dôležitejšie je správne ich osvetliť. Jedna malá energeticky úsporná žiarovka nebude stačiť, aj keď je kúpeľňa malá. Takže musíte premýšľať o zavesení rôznych svetiel, a to tak na strope, ako aj nad zrkadlom.

Chyba č. 5: Obkladanie stien úplne

Z dôvodu zadržiavania sa neodporúča úplne obkladať steny malej kúpeľne. Obklady však nie sú úplne zakázané, ale v tomto prípade sa musia zastaviť do polovice a musia byť svetlé.