Komentáre

Ako rozvíjať prírodný rybník?

Ako rozvíjať prírodný rybník?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Či už je niekto zodpovedný alebo nie, mať v záhrade prírodný rybník môže byť skutočným projektom. Na tento účel máte k dispozícii dve riešenia. Môžete sa poradiť s odborníkom, napríklad s krajinármi, alebo si vytvoriť vlastný rybník. Vytvorenie prírodného rybníka v skutočnosti nie je ťažké! Ako postupovať? Pozrime sa spoločne na rôzne kroky.

Prispôsobená metóda

Existuje niekoľko spôsobov výroby prírodného rybníka. Ak chcete určiť, ktorý z nich si musíte vybrať, musíte zistiť špecifiká svojej pôdy a určiť polohu rybníka. Ak je blízko k hladine vody, naplní sa prirodzene a čoskoro bude obývaná flórou a faunou typickou pre váš región. Ak nie, budete ju musieť vykopať, zapečatiť a ozdobiť. Usporiadanie vášho prírodného rybníka bude tiež závisieť od jeho slnečného svitu a okolitej vegetácie. Niekedy je potrebná podpora.

Kopanie prírodného rybníka

Prvým krokom je vykopať rybník vo vašej záhrade a v tomto bode ste úplne zadarmo. Môžete si vybrať tvar a hĺbku, dať mu vzhľad rieky alebo divokého jazera. Buďte opatrní! Ak do nej chcete vložiť ryby, musíte poskytnúť dostatok priestoru a hĺbky. Je to rovnaké, ak chcete obnoviť prírodný rybník.

Utesnite prírodný rybník

Ak chcete prirodzene zapečatiť svoj rybník, musíte zakryť okraje hliny. Tento krok môže byť pomerne dlhý, pretože je potrebné poskytnúť hrúbku prírodnej hliny viac ako 20 centimetrov. Môžete sa tiež rozhodnúť pre plachtu. Ten je nainštalovaný rýchlejšie, ale má mnoho nevýhod. Je viditeľný zvonku, sťažuje výsadbu rastlín a znižuje kvalitu života rýb.

Naplňte rybník

Po vykopaní a utesnení musí byť váš rybník naplnený. Ak je hladina vody blízko, váš rybník sa naplní prirodzene. Inak sa budete musieť spoliehať na dážď alebo sami naplniť rybník. Pre zásobovanie rybníka vodou sa môžete opäť spoľahnúť na hladinu vody, dážď alebo sami! Ak máte prírodný rybník, oplatí sa investovať do dažďovej pasce. Voda v rybníku je tak prírodná ako ekonomická.

Zelte a ozdobte prírodný rybník

Ak chcete dať vzhľad svojho prírodného rybníka, musíte ho ozdobiť vybranými rastlinami, kameňmi a kameňmi. Vo vode si vyberte rastliny, ktoré vodu vyčistia a okysličia. Medzi nimi nájdeme vodnú milúnu, scirpus, frázit, sléz, plávanie rybníka alebo dokonca vodné. Okolo rybníka sa zameriavame na vodné zdroje, loosestrift, astilbes a gunnères. A konečne, pre kvetinový nádych myslíme na lekná, kosatce, lekná a vodné hyacinty.