Informácie

Ako sa dostať do konfliktu so svojím tínedžerom, aby upratoval izbu?

Ako sa dostať do konfliktu so svojím tínedžerom, aby upratoval izbu?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zmenila sa spálňa vášho mladistvého za pár mesiacov na hanby a dnes ho odmieta upratať? A nechápete dôvody jeho opozície, zažívate to ako osobný útok. Aby sme lepšie porozumeli tomu, čo táto porucha znamená, a aby sme našli riešenia na nápravu zlých návykov, viedli sme rozhovor s tímom detského a adolescentného psychiatrického pólu pracujúceho v Teen centre v Dunkirk Hospital Center. , Skladá sa z dvoch zdravotných sestier, detského psychiatra a dvoch psychológov. Dnes nám poskytuje niekoľko nápadov a praktických rád na zvládnutie situácie. Vezmite si perá!

Izba tínedžera, ktorý reprezentuje svoju vnútornosť v úplnom chaose, je intímnym priestorom, v ktorom rád utečie, sníva, počúva hudbu, izoluje sa a prijíma svojich priateľov. Ako prinútiť rodičov, aby pochopili všetky problémy spojené s týmto priestorom?

Mali by ste vedieť, že dospievanie je obdobím hlbokých zmien a mutácií. Opúšťame našu identitu ako dieťa, a to môže byť niekedy bolestivé pre dospievajúcich, ktorí musia smútiť nad svojím starým štatútom a chápať svet novým spôsobom, odlišným od detského sveta, ktorý postavil. V spálni si to vyžaduje nové privlastnenie jej životného priestoru. Investuje do miestnosti zavesením plagátov svojich obľúbených hviezd, hľadaním usporiadania priestoru, ktorý zodpovedá jeho novej identite a predovšetkým sa podľa možnosti vyhýba akémukoľvek vniknutiu zavretím dverí svojej izby. Neexistuje však dôvod na znepokojenie! Naopak, rodičia musia pochopiť, že počas tohto obdobia sú dvere veľmi dôležité ako prostriedok na izoláciu a priestor v dome. Ak majú rodičia pocit, že sú z tohto priestoru a všeobecnejšie zo života dieťaťa vylúčení alebo dokonca zakázaní, mohlo by byť pre nich zaujímavé pamätať si na spôsob, akým žili, a riadiť situáciu, keď boli oni. rovnakých tínedžerov. Dospievanie detí často prebúdza spomienky rodičov na ich dospievanie. Rodičia musia tiež pochopiť, že tento priestor je užitočný, dokonca nevyhnutný, po 11 rokoch je lepšie mať vlastnú izbu alebo priestor a musíme sa vyhnúť tomu, aby sa dospievajúci zdieľali so svojím mladší.

Mnoho rodičov má dojem, že vonkajšia porucha zodpovedá vnútornej poruche ich dieťaťa. Naozaj si myslíte, že by sa mali báť?

Neboj sa absolútne ničoho! Iné ako to, možno pre stav jeho izby! Vonkajšia porucha je v skutočnosti povinným prechodom dospievania a tento problém sa vo všeobecnosti vyrieši v čase, keď rodičia odstúpia alebo keď mladý človek opustí dom. Okrem toho musia rodičia pochopiť, že v tomto veku, vo veku od dvanástich do osemnástich rokov, je ich dieťa v období hlbokých zmien (emocionálne, sexuálne, v láske atď.) A že má oveľa viac priorít. dôležité, ako upratať izbu. V skutočnosti je tento neporiadok často iba spôsobom, ako prevziať izbu v dome a urobiť to, čo sa mu páči. Na druhej strane je znepokojujúcejšie, keď dospievajúci už neopúšťa svoju izbu, neprerušuje sa od svojich vzťahov, je príliš uprataný alebo nemôže vydržať, že veci nie sú na svojom mieste. Je to skutočne známka vnútorného napätia. Existuje dôvod na obavy!

Aké sú dôvody, prečo má veľa tínedžerov zložitý vzťah k úložisku?

Počas tohto obdobia má dospievajúci tendenciu spochybňovať rodinné pravidlá a organizáciu. Preto nie je upratovanie jeho izby a maličkosti v nepořádku pre neho dobrým spôsobom, ako vymedziť svoje územie a uplatniť svoju identitu. Napríklad môže byť zaujímavé zaoberať sa práčovňou a jej riadením. Posteľná bielizeň je druh druhej kože. Je to tiež posledná stavba autonómie. Keď sa rozhodnete kúpiť si vlastnú práčku, ste skutočne nezávislí a už viac nemusíte chodiť tam a späť k svojim rodičom, aby ste si prinesli späť bielizeň a zbierali malé jedlá pripravené na týždeň. Keď je dieťa stále doma, vyvstávajú nasledujúce otázky: Koľko špinavých odevov sú rodičia pripravení zadržať pred ich vyzdvihnutím? Kto vyzdvihne špinavé prádlo a zariadi čisté? Je definovaný deň na pranie? Keď príde so svojím špinavým tričkom, ktoré chce „absolútne nosiť tento víkend“, to znamená o dva dni, môže to byť príležitosť jednoducho mu vysvetlím, ako funguje práčka a žehlička.

Je nevyhnutné vyžadovať, aby jeho dospievajúci upratoval izbu?

Mali by sme mu dovoliť, aby nezávisle riadil usporiadanie tohto osobného priestoru, do ktorého má zasahovať a stanovovať limity a pravidlá hygieny? V tom spočíva celá otázka! Ak sa pripúšťa, že je na tomto adolescente, aby tento priestor upravil, prečo sa rodičia cítia nútení trvať na tom? Prečo je táto požiadavka, ktorá je úplne banálna, zdrojom mnohonásobného napätia v rodine. Niekedy je ťažké vedieť, že konflikty sú tiež veľmi upokojujúce pre adolescenta, ktorý má pocit, že nie je úplne prepustený a že je v prípade potreby podporovaný.
Vo všeobecnosti je dôležité, aby rodičia stanovili limity, aby boli jasne informovaní o vzniknutých pokutách a aby svoje dieťa upovedomili, keď je miestnosť príliš špinavá. Napríklad môžu vložiť vrece na odpadky a vysávač pred izbu, keď je čas zasiahnuť. Stručne povedané, naše rady: počkajte a buďte v kontakte so svojím dospievajúcim! Pokiaľ ide o upratovanie, radšej sa zdrží a sprevádzajte ho v tomto úložisku. Chyba by spočívala v tom, že rodičia boli prepustení ešte skôr, ako je postihnutý a že dospievajúci nerobia nič viac a že sa domnieva, že keďže táto porucha obťažuje svojich rodičov a že ich radi upratujú, rovnako ako oni -Same. Rovnako tak chyba platí aj vtedy, keď sa rodičia, keď sú unavení, začnú starať o seba bez súhlasu dieťaťa. V tom čase to teenager videl ako zasahovanie do svojho priestoru, keďže „on to urobí čoskoro“. Hrozba, že sa im dajú veci preč, je dobrou pákou, ktorá ich povzbudzuje k tomu, aby konali, ale hrozba, že sa použijú iba ako posledná možnosť a striedmo. Vo všetkých prípadoch si „upratujúci“ rodičia musia byť vedomí toho, že tým aj tak vstupujú do intímneho priestoru svojho adolescenta, ktorý symbolizuje štyri steny jeho izby.

Máte nejaké rady, ako povzbudiť tínedžera, aby upratoval izbu bez toho, aby musel bojovať?

Po prvé, vedzte, že by ste sa nemali snažiť vyhnúť konfliktu, ale skôr ho urobiť konštruktívnym. To znamená, že integruje a potvrdzuje rozdielny názor dospelých a dospievajúcich. Je tiež dôležité stanoviť limity a pripomenúť ich v prípade pretečenia. Hranice sú určite zdrojom opozície, ale tiež a predovšetkým ubezpečujú, keď sú spravodlivé a vhodné. Ďalšia myšlienka: snažte sa, aby boli nezávislé na skladovaní tým, že im ukážu napríklad fungovanie vysávača a práčky a / alebo vytvorením zmluvy o riadení skladovania. Pri výbere tohto riešenia však buďte opatrní, nechajte ho spravovať svojím vlastným tempom a vlastným spôsobom! Nakoniec, ak sa tak ešte nestalo, môže nastať čas preskúmať dekoráciu a usporiadanie jeho izby, aby ju mohol ďalej investovať. Rozpoznaním tejto miestnosti ako jej priestoru, poskytnutím možnosti jej objavenia je bezpečná stávka, že prinesie viac pozornosti a pozornosti jeho miestnosti.Komentáre:

 1. Agyfen

  čo plánuje?

 2. Awnan

  HA HA, fall and not get up !!!!!!!!!

 3. Townsend

  Ale poviem, pre vzdelávanie potomstva,

 4. Kendhal

  podla mna nemas pravdu. mám istotu. Napíšte mi do PM.

 5. Gyamfi

  Some kind of bad tasteNapíšte správu