Tipy

Pred / Po: Prineste prirodzené svetlo do malej otvorenej kuchyne

Pred / Po: Prineste prirodzené svetlo do malej otvorenej kuchyneWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Majitelia chceli ušetriť viac miesta v byte, a najmä zariadiť otvorenú kuchyňu na obnovenie svetla. Ak je byt 110 metrov štvorcových, priestor na vytvorenie tejto novej kuchyne bol dosť malý. Tím SKconcept, ktorý sa nachádza v 12. obvode Paríža, zdvojnásobil svoju invenciu a radikálne zmodernizoval miestnosť. Postupujte podľa pokynov! oblasť: Malá otvorená kuchyňa 18 m² rozpočet: 45 000 € HT na práce a vybavenie kuchyne

Malá otvorená kuchyňa na rozjasnenie bytu


pred: Byt nebol zrekonštruovaný viac ako 30 rokov. Sévérine Kalensky zo spoločnosti SKconcept prerobila všetky izby v dome vrátane kuchyne, ktorá bola nepraktická a nebola vybavená. Bolo treba myslieť na všetko, čo je v súlade s Haussmannovým štýlom tohto parížskeho bytu. Vôľa majiteľov? Premente priestor na „otvorený priestor“ a získajte viac prirodzeného svetla vo vchode a kuchyni, ale tiež viac úložného priestoru.
after: Nápad architekta? Otvorte všetko! Inými slovami, otvorte byt. Staré parketové podlahy sa udržiavali medzi vchodom a kuchyňou a položili sa obklady. Každý priestor bol prepracovaný s falošnými stropmi. Na strane osvetlenia boli inštalované zabudované bodové svetlá LED a nepriame osvetlenie integrované pod vysoké jednotky.

Jedálenský kút integrovaný do kuchyne šetrí miesto


pred: Majitelia nechceli vo svojej obývacej izbe nainštalovať jedáleň. Chceli však mať malé a farebné úložisko. Kuchyňa, ktorá sa nachádza pri vchode do bytu, sme museli premýšľať o systéme, ktorý by mohol byť dostatočne estetický a príjemný.
after: Táto malá kuchyňa bola vybavená jedálenským kútom a pohodlnými úložnými modulmi. Nábytok v tejto jedálni pre štyri osoby je v dokonalej harmónii s nábytkom v kuchyni a vstupe. Lesklá lakovaná biela bola vybraná pre svoju jasnosť.
Trochu navyše: absencia držadiel, ktoré umožňujú nadčasový štýl! Na uskladnenie boli navrhnuté oranžové výklenky so značkou Hermès. Nad stolom bol umiestnený luster, ktorý vytvoril dojem priestoru a vytiahol oranžový odtieň.

Náročnosť miesta: miesto v kuchyni


pred: Priestor medzi vchodom, kuchyňou, toaletou a chodbou bol iba 18,77 m2, so vstupnými dverami a jediným oknom! Obmedzenie, ktoré je potrebné zohľadniť pri vytváraní otvorenej kuchyne.
Vchod bol veľmi tmavý predsieň, zatiaľ čo kuchyňa bola zatvorená, príliš malá a bol viditeľný plynový kotol (zásobujúci celý byt teplou vodou a kúrením). Bolo nevyhnutné skryť ho v projekte obnovy.
after: Nové kuchynské skrinky zahŕňajú bojler, rúry a chladničku / mrazničku. Pracovné dosky, vyrobené z kremeňa, boli vyrobené na mieru v tvare U pre väčšiu ergonómiu. Nástenné kredence umiestnené nad pracovnými doskami sú v lakovanom pohári Ral / Orange Hermes, ktoré zodpovedajú jedálenskému priestoru.
Dvere, ktoré sa otvorili do spálne, boli zatvorené, aby poskytli viac priestoru v novom usporiadaní kuchyne. Bola vytvorená deliaca stena so sklenenou strechou, ktorá umožňuje vstup väčšieho denného svetla.
V tejto pasáži malé skrinky umožňujú viac úložného priestoru. Pretože niektoré nosné steny nie je možné rozbiť, existujúce toalety sa zmenšili, aby zostalo viac priestoru pre vstupné skrinky.
Sévérine Kalensky, SKconcept - CELKOVÝ DOMOVSKÝ DIZAJN