Ostatné

Ako vytvoriť zeleninovú špirálu?

Ako vytvoriť zeleninovú špirálu?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vytvorenie zeleninovej špirály znamená zdobiť záhradu inak. Záhradnícke techniky, ktoré sa majú použiť, sú rôzne, ale dostupné. Dnes vás pozývame, aby ste sa naučili, ako si ich vyrobiť doma, ale keďže nie sme profesionáli, kontaktovali sme jedného! Je to preto Mathieu Foudral, krajinár a tréner v oblasti permacultúry a agroekológie, prezident Asociácie Prize de Terre.

Je výroba zeleninovej špirály prístupná pre všetkých?

Je pravda, že realizácia aromatickej špirály vyžaduje veľa materiálov, ako je zemina, piesok, kamene, drevo, mulčovanie, ale tiež veľa času. Všetko bude preto závisieť od našich dostupných zdrojov: materiálov prítomných na pracovisku, práce a, musí sa priznať, peňazí. Najlepšie je ešte urobiť participatívny a priateľský web, ktorý spojí podnikanie s potešením! Potom sú teraz prefabrikované špirály v gabiónoch alebo dokonca plastoch. Takže je tu špirála vhodná pre každého ...

Môžeme dať špirále tému?

Záujem o špirálu je vytváranie malých rôznych ekosystémov na tom istom mieste (suchšia, vlhšia oblasť, viac v tieni, slnečná, atď.), Kvôli explózii biodiverzity. Preto môžeme potenciálne nájsť oblasť, ktorá bude vyhovovať každej rastline, či už aromatickej, kvetinovej, vodnej alebo prečo nie rastlinnej. Ak sa špirála používala hlavne pre aromatické rastliny, je to otvorený systém, ktorý umožňuje všetky fantázie.

Ako postupovať?

Vysvetlenie by vám trvalo dlho. Takže ak si chcete vytvoriť vlastnú zeleninovú špirálu, nájdete všetky moje rady krok za krokom na mojom blogu.

Ako udržiavať zeleninovú špirálu?

Údržba je nízka, pretože cieľom systému permacultúry je to, že si vyžaduje minimálnu pozornosť. Je to systém v rovnováhe alebo aspoň veľmi blízko k nemu. Na konci je rozhovor obmedzený na výber. Musíme sa tiež inšpirovať prírodou. Pôda je vždy zakrytá, takže ju pravidelne mulčujeme senom, slamou alebo mulčovaním. Tým sa výrazne obmedzí príchod nežiaducich rastlín a zvýši sa autonómia vody. Kontrola buriny a zalievanie by mali byť obmedzené. Údržba bude preto minimálna. Pozostáva z možného prerezávania, zberu, výsadby alebo množenia.
//prise2terre.wordpress.com/Komentáre:

 1. Akinolmaran

  Aká krásna otázka

 2. Kazrami

  Senks za informácie a samostatný rešpekt k pohonu a buzzu! :)

 3. Murdock

  Osobné správy vôbec dnes posielať?

 4. Pierson

  apparently would read attentively, but did not understand

 5. Elwyn

  UH !!!

 6. Poseidon

  Nevlastní sa ku mne.Napíšte správu