Tipy

Rám: to, čo potrebujete vedieť o renovácii rámu

Rám: to, čo potrebujete vedieť o renovácii rámu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Navrhnite konvertibilný podkrovný priestor, zdvihnite strechu alebo jednoducho zmodernizujte strechu ... Pre všetky tieto operácie sa budete musieť pustiť do obnovy vášho rámu. Viac článkov na tému: Štrukturálne pracovné ponuky

Renovácia dreveného rámu

Renovácia dreveného rámu je nevyhnutná z niekoľkých dôvodov: - Poškodenie v dôsledku zlého počasia; - degradácia spojená s útokmi parazitov, ako sú hmyz alebo huby; - Opotrebovanie dreva. V závislosti od rozsahu poškodenia môžete podniknúť rôzne kroky. Napríklad, ak lúče stratili všetky svoje kúzlo a nemajú lesk, obrúste ich, aby im poskytli prirodzený vzhľad. Pokiaľ ide o oslabené alebo nahlodané drevo, môžete použiť kovovú obruč, aby ste posilnili štruktúru. Máte tiež možnosť nahradiť poškodenú časť, počnúc od morenia, po ktorej nasleduje spálenie časti, aby ste odstránili elementy konzumované červami.

Obnovte starý rám

Pred začatím renovačných prác je vhodné sa opýtať, aby ste zistili vek rámu. Spôsoby konštrukcie rámov sa v priebehu generácií skutočne líšia. Z tohto dôvodu je dôležité dodržiavať určité pokyny, aby sa zachoval pôvab a kvalita rámu. Renovácia starého rámu znamená, že si zachováme svoj pôvodný vzhľad. Preto sa neodporúča používať moderné techniky. Okrem toho je nevyhnutné rešpektovať prostriedky na upevnenie, ako sú dlaby, členky, čapíky ... Nakoniec bude potrebné určiť, či by sa mal rám čiastočne alebo úplne renovovať.

Renovácia kovového rámu

Kovové rámy vo všeobecnosti nevyžadujú komplexnú údržbu, pretože oceľ je odolný materiál. V priebehu rokov však bude potrebných niekoľko gest údržby. Naozaj sa odporúča kefovať kovový povrch, vyčistiť ho mäkkým produktom, prípadne vykonať ľahké brúsenie a naniesť novú vrstvu ochrannej farby. Ak si všimnete deformácie, neváhajte vložiť výstuž, aby ste posilnili stabilitu konštrukcie. Môžete tiež zvážiť inštaláciu rovnátka, aby ste zachovali rozmiestnenie väzieb.

Frekvencia renovácie rámu

Rámy by sa vo všeobecnosti mali skontrolovať a podľa potreby renovovať raz za 20 alebo 30 rokov. Môžete požiadať o radu remeselníka alebo tesára, najmä ak máte starý rám. Ak sa však jedná o menšiu renováciu, máte možnosť urobiť prácu sami. Podľa stavu rámu bude potrebné vykonať: - ošetrenie odpudzujúce vodu, aby sa odstránila vlhkosť z nosníkov; - Fungicídne ošetrenie na odstránenie xylofágneho hmyzu a termitov; - ošetrenie na odstránenie akýchkoľvek húb; - Výmena poškodených častí.