Ostatné

Rozhovor s krajinárom Benoîtom Cossenetom

Rozhovor s krajinárom Benoîtom CossenetomWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Benoît Cossenet je spokojný podnikateľ. Záhradník viac ako 30 rokov je dnes v čele svojej vlastnej agentúry a každý deň si uvedomuje mnoho vysnívaných exteriérov. Od pergoly cez okrasnú záhradu, terasu alebo prírodné bazény, záhradný záhradník skúma každý kút našich exteriérov s talentom; dnes nám hovorí o svojej ceste zasiatej stovkami rastlín a nádychom dekorácie!

Ako ste začali v tomto odbore?

Vždy som bol nadšený z prírody! Ako dieťa som sa chcel stať farmárom. Ale bez pôdy som rýchlo pochopil, že táto úloha bude komplikovaná ... nudil som sa pevne na školských laviciach, takže som bol veľmi mladý, že som sa obrátil na BEP v terénnych úpravách, čo v tom čase predstavovalo úplne novú cestu. Chodil som študovať do regiónu Vosges, do renomovanej záhradníckej strednej školy: na konci tréningu som sa nechcel ďalej presúvať, pretože som sa nemohol dočkať, až budem na poli! Tak som začal pracovať vo veku 17 rokov, najskôr v materskej škole v Château-Thierry a potom popri rôznych krajinných úpravách po celom Francúzsku. Nakoniec som mal príležitosť začať podnikať vo veku 29 rokov a začal som!

Ako sa vyvinula agentúra Benoît Cossenet od svojho založenia?

Keď som začal dobrodružstvo, budúcnosť bola veľmi neistá. Oproti iným francúzskym regiónom nie sú obyvatelia Champagne-Ardenne veľkými milovníkmi záhrad. Región je oveľa viac venovaný poľnohospodárstvu ako okrasným exteriérom! Počas prvých rokov som sa teda prispôsobil existujúcemu trhu a našťastie mi ústne slovo fungovalo veľmi dobre. Potom som sa vzdialil od súkromných záhrad, aby som sa venoval takmer výlučne verejným trhom, a potom som o pár rokov neskôr zopakoval opačný prístup. Medzitým sa spoločnosť rozrástla: má teraz 25 zamestnancov, z ktorých všetci sa špecializujú na veľmi špecifickú oblasť. Myšlienka ponúknuť weby „na kľúč“ veľmi oslovuje našich zákazníkov; nemusia privolať niekoľko spoločností, pretože naša agentúra spája všetky obchody. Od dizajnéra po dizajnéra až po murára, cez dekorátora alebo prerezávača, každý krok na webe je pod dohľadom.

Aké sú najčastejšie sa vyskytujúce požiadavky vašich zákazníkov dnes?

Povedal by som, že veľkým trendom v súčasnosti je návrat k triezvosti. Jednotlivci teraz uprednostňujú radšej niekoľko „krásnych kúskov“ než hojnosť rastlín. Zenové záhrady a grafické rastliny sú na vzostupe viac ako kedykoľvek predtým! V rovnakom duchu zaujíma minerál v exteriéroch, ktoré navrhujeme, čoraz dôležitejšie miesto: zákazníci uprednostňujú štrk a XXL kamenné dosky na tráve, pretože v každodennom živote sú omnoho ľahšie žiť a vyžadujú si menej údržbu. Napokon rastlinné záplaty a liečivé rastliny v súkromných záhradách opäť zaznamenávajú výrazný návrat, pretože zákazníci čoraz viac uprednostňujú prírodné produkty a domáce výrobky.

Máte plány pre spoločnosť?

Samozrejme! Vždy sa snažíme čo najviac diverzifikovať, a preto už nejakú dobu ponúkame inštaláciu bazénov a prírodných bazénov, ktoré sa harmonicky spájajú so záhradou. Tieto prvky nanešťastie vyžadujú počas celého roka určitú údržbu a nie som si istý, či sú zákazníci pripravení venovať im toľko času.

A nakoniec, aký je váš vlastný vkus z hľadiska rastlín?

Aby som bol úprimný, viac ma inšpirovala príroda než okrasné exteriéry. Mám nekonečnú vášeň pre stromy, to ma viedlo k tejto práci! Pokiaľ ide o záhrady, naozaj rád chodím okolo Buttes-Chaumont v Paríži, Arborétum des Barres alebo Jardin des Plantes v meste Nantes. Ten, ktorý po desaťročia dodávalo množstvo rastlín privezených zo zahraničia navigátormi, predstavuje mimoriadne bohatú a rozmanitú zbierku rastlín. //www.cossenetbenoit.com/