Informácie

Skalná vlna, sklenená vlna: aké sú rozdiely?

Skalná vlna, sklenená vlna: aké sú rozdiely?

Skalná vlna: izolátor inšpirovaný sopkami


minerálna vlna, tiež nazývané kamenná vlna, je neuveriteľný izolačný materiál inšpirovaný prírodou a najmä sopkami. V skutočnosti sa minerálna vlna vyrába použitím zmesi čadiča (vulkanická hornina), vápenca a / alebo hliny zahriatej na teplotu vyššiu ako 1400 ° C a preosieva sa cez sito, aby sa získali vlákna. Tieto sú potom zostavené buď vo forme panelov alebo vo forme roliek.

Takto získaná minerálna vlna je a tepelná izolácia ale aj zvukový izolátor. Je odolný proti vlhkosti, ale aj hmyzu.
 

Sklenená vlna: ľahko sa s ňou manipuluje


sklenená vlna je materiál, ktorý pozostáva najmä z piesku a recyklovaného skla. Na získanie sklenenej vlny sa tieto komponenty zahrievajú a rozprašujú pomocou špecifického potrubia. Keď sa raz ochladia, získajú vzhľad vlny zvanej sklenená vlna.

Sklená vlna, predávaná vo forme panelov alebo zvitkov, je tepelným izolantom aj zvukovým izolátorom, rovnako ako minerálna vlna. Jednou zo silných stránok tohto materiálu je to, že so sklenenou vlnou sa veľmi ľahko manipuluje a inštaluje. Dokonca aj začiatočníci do-it-yourselfers si môžu veľmi ľahko urobiť svoje výrezy a umiestniť ich do domu ako súčasť stavby alebo renovácie ...

Ale to nie je všetko a sklenená vlna má ďalšie veľmi zaujímavé výhody:

  • Po prvé, je odolný proti hnilobe, čo znamená, že nehnije.
  • Výhodou je tiež, že neabsorbuje vodu, a preto sa môže používať vo vlhkých miestnostiach, ako je kúpeľňa.
  • Napokon, sklenená vlna nie je mimoriadne horľavá: jej požiarna odolnosť z nej robí bezpečný materiál, ktorý sa uprednostňuje v domácnostiach.
     

Aké bezpečnostné opatrenia by sa mali s týmito materiálmi prijať?


Vlna, rock a sklenená vlna sú materiály, ktoré sa používajú bez strachu. V skutočnosti nie sú nebezpečné pre zdravie ani bezpečnosť obyvateľov vašej domácnosti.

Inštalácia týchto dvoch izolátorov je veľmi jednoduchá: dajú sa rezať pomocou noža alebo veľkých nožníc. Na zníženie rizika porezania sa samozrejme odporúča používať rukavice pre domácich majstrov a ochranné okuliare!
 

Skalná vlna alebo sklenená vlna: čo si vybrať?


Napokon, minerálna vlna a sklenená vlna sú veľmi podobné izolátory. Tu je niekoľko vecí, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere medzi týmito dvoma materiálmi:

  • Sklenená vlna je odolná voči hmyzu a termitom.
  • Horná vlna je odolná voči hlodavcom.
  • Oba materiály dobre odolávajú vlhkosti a nie sú príliš horľavé.
  • Horná vlna je o niečo drahšia, pretože jej výrobný proces je zložitejší. Jeho energetická hospodárnosť je tiež dôležitejšia.
  • Sklená vlna vyniká svojím pomerom kvalita / cena.

Pred výberom je ideálne privolať odborníka, aby urobil energetickú rovnováhu a našiel vhodné riešenia.

poznámka: v obchodoch pre domácich majstrov môžete tiež získať cenné rady, najmä ak chcete vykonať tepelné a / alebo zvukové izolačné práce doma. Takže neváhajte!