Ostatné

Chráňte sa pred hlukom: všetko, čo potrebujete vedieť o zvukovej izolácii

Chráňte sa pred hlukom: všetko, čo potrebujete vedieť o zvukovej izolácii

Vedeli ste, že skúter dokáže prebudiť až 250 000 ľudí len prejdením cez hlavné mesto? Áno, táto postava je strašidelná. Dokazuje to, že hlukové znečistenie je početné. Tak početné, že pre 40% Francúzov sú zdrojom stresu. Ako to opraviť? A keby sme začali zvukom dobre izolovať náš dom. Aké sú preferované materiály? Ako postupovať? Tu sú všetky naše tipy na ochranu pred hlukom.

Aká je úloha zvukovej izolácie?

Zvuková izolácia sa nazýva aj zvuková izolácia. Jeho úlohou je chrániť dom pred hlukom, preto sa líši od tepelnej izolácie, ktorá chráni pred kolísaním teploty. Podlaha, steny, dvere a okná sú ovplyvnené zvukovou izoláciou. Jeho cieľom je znížiť hlukové znečistenie zvonku, napríklad z dopravy, ale aj zvnútra, napríklad z potrubí alebo kotla.

Rôzne druhy hluku

Existuje veľa materiálov, ktoré sa používajú na zabezpečenie zvukovej izolácie domu. Ak sa chcete dobre rozhodnúť, musíte najskôr určiť rôzne typy hluku, ktoré ovplyvňujú váš každodenný život. Medzi nimi je hluk vonkajšieho vzduchu a vzduchu v interiéri veľmi častý hluk nárazu v bytoch alebo v blízkosti hluku hromadnej dopravy a zariadení.

Ako foneticky izolovať stenu?

Existuje niekoľko riešení, ako správne izolovať stenu a chrániť sa pred hlukom. Je možné zvoliť takzvané „sendvičové“ panely. Pozostávajú z dvoch dosiek s izolátorom v strede, ktoré majú väčšiu alebo menšiu hrúbku v závislosti od požadovanej úrovne izolácie. Táto možnosť je šetrením v reálnom čase, pretože panely sa predávajú pripravené na použitie. Je tiež možné použiť drevený alebo kovový rám, ktorý pojme izoláciu a priečky. Nakoniec, aby sa zvýšila zvuková izolácia miestnosti, inštalácia protiľahlých priečok na existujúce steny. Medzi týmito dvoma panelmi je zavedený izolátor.

Ako foneticky izolovať podlahy a stropy?

Zvuková izolácia miestnosti môže prechádzať cez podlahy a strop. Na tento účel je možné zvoliť poťah, ako sú parkety alebo koberec, ktorý bude inštalovať izolačnú vrstvu. Na vrstvu izolácie je možné nainštalovať aj falošný strop. Na zemi plávajúca doska vykazuje najlepší výkon. Práca zostáva dôležitá, pretože je potrebné vložiť vrstvu izolácie a zakryť ju betónovou doskou.

Ako izolovať dvere a okná?

Zvuková izolácia dverí a okien si vyžaduje dobrú údržbu. Spoje musia byť pevné a materiály v dobrom stave. Pre okná, drevené alebo PVC, by sa malo uprednostňovať dvojité zasklenie. Inštalácia hrubých závesov príde v zime na ochranu pred chladom a zároveň pred hlukom. Ak je ubytovanie príliš hlučné, neváhajte zavolať odborníkovi. Toto zhodnotí a navrhne riešenia prispôsobené vášmu ubytovaniu a vášmu rozpočtu.