Užitočný

Pred / po: Modernizujte a optimalizujte malé štúdio

Pred / po: Modernizujte a optimalizujte malé štúdio

Toto štúdio s rozlohou 30 metrov štvorcových bolo pripojené k oveľa väčšiemu bytu. Majitelia chceli, aby bol nezávislý, aby si ho mohli prenajať. Preto vyzvali Julie Colletovú, architektku a partnera agentúry Lo Architectes. Výzva? Vytvorte modernú spálňu a optimalizujte priestor v kuchyni a kúpeľni, aby ste získali malý kútik, kde je dobrý život! oblasť: Štúdio 30m² rozpočet: 32 000 EUR HT na opravu a renováciu štúdia

Svetlá a teplá izba


pred: Žltá farba stien a záclon nebola príliš moderná a ani usporiadanie nábytku nebolo dostatočné na to, aby sa v štúdiu získal maximálny priestor. Tento malý byt je určený na sezónny prenájom, preto bolo dôležité udržiavať veľkú obývaciu izbu v duchu hotelovej izby.
Štruktúra miestnosti sa však zachovala, rovnako ako existujúce skrine.
after: Na omladenie štýlu miestnosti boli odstránené koberce a staré dlaždice. Namiesto toho architekt nainštaloval nové laminátové dubové parkety s cenou 40 eur za meter štvorcový a prelakoval všetky steny. Okamžite je miestnosť oveľa jasnejšia!
Za čelnou doskou vnáša do miestnosti teplý aspekt obraz Elephant Breath značky Farrow and Ball.
Vedľa postele bola vybavená aj malá kancelárska oblasť.

Minimalistická a funkčná kúpeľňa


pred: Hlavným problémom tohto projektu bola skutočnosť, že vo vchode do bytu bol veľmi malý priestor na umiestnenie kúpeľne a kuchyne. Existujúca kúpeľňa bola trochu stará a zaslúžila si človeka!
after: Na prekonanie tohto obmedzenia sa agentúra rozhodla pre kúpeľňu zníženú na svoje minimum, a to posuvné dvere, sprchu (80x80) a umývadlo vyrobené na mieru, do ktorého je umiestnená práčka pod povodie. Celá kúpeľňa sa však pokazila, aby sa vytvorila kuchyňa, kúpeľňa a WC.

Koncentrujte priestor v malej kuchyni

pred: Kuchyňa jednoducho neexistovala! Aby bolo možné prenajať si toto štúdio, bolo nevyhnutné vyrovnať sa s týmto nedostatkom, s bolesťou, keď potenciálny nájomca zmizol. Julie Collet to považovala za obytný priestor, pretože klientela tohto bytu vo všeobecnosti prechádza okolo turistov.
after: Kuchyňa je malá, ale funkčná a plne vybavená, s priestorom vyhradeným pre malý stolík.
Má veľa veľmi praktických úložných priestorov, ktoré vám umožňujú ukladať jedlo aj napriek jeho úzkemu povrchu. Majiteľ si vybral farbu „antracitovo šedá porcelánová kamenina“, ktorá je menej špinavá ako parkety a menej krehká. Julie Collet -Lo Architects