Tipy

Realizácia drevenej zeleninovej náplasti, bez klincov alebo skrutiek

Realizácia drevenej zeleninovej náplasti, bez klincov alebo skrutiekWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Okraje zeleninových záhrad sú často ohraničené drevenými doskami. Možno by sme našli toľko dôvodov pre existenciu týchto štvorcov, ako sú záhradníci. Hranice štvorcov medzi nimi silne obmedzujú vývoj nežiaducich burín, čo skracuje čas venovaný menej vzrušujúcej úlohe záhradníctva a buriny. Ďalším dôvodom je umožnenie zvýšenia pôdy. Pôda bude vyššia a bude menej bolestivé nakláňať sa k jej povrchu. Aj z tohto dôvodu nesmú byť štvorce príliš veľké, aby sa mohli dostať do centra bez pošliapania plodín. Podstata dreva je dôležitá otázka, ktorá priamo určuje cenu. Aby sme udržali našu zeleninovú náplasť prístupnú, používame jedľa. Je to najlacnejší benzín a je k dispozícii všade. Vhodná je tiež nespracovaná debniaca doska zo smrekového dreva. V ideálnom prípade by sa mala používať gaštan, agát alebo svätojánsky chlieb, aby sa zaručila dlhá životnosť vonku. Toľko druhov, ktoré by dovolili nášmu námestiu vydržať niekoľko ďalších rokov. S jedľou budú dva alebo tri roky maximum vo vlhkom prostredí.
obtiažnosť : priemer (trochu trpezlivosti a aplikácie) náklady : okolo dvadsiatich eur Potrebné náradie : - 4 dosky (neošetrené) rovnakej dĺžky a hrúbky - ručná píla - strúhadlo - jeden meter - ceruzka Voliteľné nástroje : - Tesárske námestie - Usiluje sa udržiavať prácu

Krok 1: Vynesenie

Vezmite 4 dosky rovnakej šírky, dĺžky a hrúbky.
= toto je vzdialenosť medzi dvoma zárezmi. 4 rovnaké pre štvorec alebo 2 dlhšie pre obdĺžnik podľa vášho výberu. e = hrúbka dosky. Drážka bude rovnaká ako hrúbka, aby ostatné dosky mohli spolu sedieť. = ľubovoľné, ale na každom konci musíte ponechať najmenej 3-násobok šírky zárezu, pretože je to najzraniteľnejšia časť celku: môže sa zlomiť pozdĺž strednej osi. l = je to šírka dosky, hĺbka zárezu sa rovná polovici šírky.
Prvý zárez začíname trikrát pri hrúbke dosky, potom definujeme šírku zárezu, ktorá sa rovná hrúbke dosky.
Ak sú vaše dosky správne definované, použite tesárske námestie. Jeho použitie je pohodlnejšie ako hlásenie viacerých meraní glukomerom. Šetrí tiež čas a minimalizuje riziko chýb.
Merania začnite vždy z tej istej strany, aby ste predišli chybám spojeným s kolísaním dĺžky dosiek, pokiaľ nie sú presne totožné.
Stále so štvorcom, presuňte obrys zhora na stranu a poklop vymedzte oblasť, ktorá sa má odstrániť.

Krok 2: Pílenie


Dosku pevne držte alebo použite svorku. Nevidelte na priamke, ale iba na hranici, aby bol vždy viditeľný, aj keď je kus odstránený.

Krok 3: Prestávka


Ak ste videli obe strany zárezu, všimnete si, že nie je možné píliť malú časť dna rovnobežne s dĺžkou dosky. Na tomto presnom mieste použijeme slabosť dreva na „zlomenie“ tohto kusu pomocou jemného kladiva alebo čohokoľvek, čo nepresahuje šírku zárezu. Napríklad rozdelenie (strana, ktorá sa nepoužíva na pohon nechtov) konvenčného kladiva. Postavte sa ako na fotografii vyššie a zasiahnite ostrým úderom, kus sa zlomí presne tam, kam chcete. Ak rez nie je presne presný, nezáleží na tom, uvidíte to počas montáže.

Krok 4: Nastavte


Pokúste sa hniezdiť prvky bez toho, aby ste ich donútili. Ak sa zasekne, upravte strúhadlo. Na tejto fotografii predstavuje žltá časť riziko zlomenia zóny, ak zadáte červenú zónu. Takže musíte podať na druhú stranu, rovnako ako na tejto fotografii.

Krok 5 Zostavte


Potom zostáva len hniezdiť kúsky. Posledný kus je zložitejšie dať, môže byť potrebné mierne vynútiť.

Krok 5: Chráňte


Jedná sa o zeleninovú náplast, v ktorej bude rásť zelenina. Preto sa musíte vyhýbať akémukoľvek chemickému ošetreniu s rizikom, že ich nájdete na svojej doske! Ktoré vylučuje škvrny, anti-xylofágne ošetrenie, sikatívy, riedidlá. Tu len ľanový olej. Tip: Ak má preniknúť, musí sa mierne zohriať v dvojitom kotli, tenšie a ľahšie preniká drevným vláknom.

Krok 6: Inštalácia


Už ste sa predtým zamiešali a burinu vytriedili z pôdy. Umožní vám to ľahšie vyrovnanie šírením pôdy. Môžete ho pripevniť dvoma kolmi v opačných uhloch. Ak úplne vyplníte štvorec, nebude zbytočné ho posilňovať vkladmi vysadenými mimo stred dosiek.
Nie je to nevyhnutne dokončené, teraz môžete zvážiť: - Ak chcete zvýšiť svoj štvorec vyššie, položiť ďalší štvorec udržiavaný vkladmi vysadenými v rohoch - umiestniť štyri stávky sem, pripojiť sa k nim drôty tak, aby tam vyšplhali rastlinu (ružová kefa, kivi, paradajky…) - aby sa urobil štvorcový „korenie“ (korenie, korenie…) - tieto stávky použil na ochranu kultúry (pomocou núteného závoja, plastu …) Existujú iba obmedzenia vašej fantázie ...