Ostatné

Zinková pracovná doska: dobrý alebo zlý nápad?

Zinková pracovná doska: dobrý alebo zlý nápad?

Medzi kovovými pracovnými doskami modely zinku okamžite prepožičiavajú miestnosti, v ktorej sú nainštalované. Málo meniteľné a veľmi solídne, má niekoľko nedostatkov, ktoré je potrebné vziať do úvahy pred zdobením vašej kuchyne alebo kúpeľne.

Jedinečné kúzlo

Ideálne je tento typ pracovnej dosky nainštalovaný v kuchyni. Do vášho interiéru vnáša šialené kúzlo parížskeho bistra. Všeobecne je zinková pracovná doska k dispozícii v dvoch odtieňoch, jedna sivá a jedna meď. V kúpeľni je ideálny pre priemyselný vzhľad, najmä ak ho kombinujete s medenou umývadlom.
Má menej škrabancov ako pracovná doska z nehrdzavejúcej ocele, má tenšiu a viac natretú patinu, ktorá jej dodáva neporovnateľnú estetiku. Výhodou zinku je, že je samoochranným materiálom, ktorý nehrdzavie a nemusí byť lakovaný.

Obmedzenia, ktoré je potrebné zohľadniť

Nevýhodou zinku je, že pre obchodníkov s kamienkami je ťažké nájsť modely pracovných dosiek. Preto budete musieť urobiť opatrenia na mieru. Ak si však chcete vyrobiť sami zakrytím drevenej misky zinkom, buďte opatrní, pretože ide o veľmi ostrý materiál.
Pokiaľ ide o údržbu, zinok sa dá ľahko čistiť a ak nie je správne udržiavaný, môže oxidovať. Pracovnú dosku často čistite mydlom a vodou. Aby to žiarilo, použite výrobky na strieborné výrobky. Nakoniec si v takej miestnosti dajte pozor na nedostatok chuti! Nepreťažujte miestnosť, v ktorej je umiestnená.