Užitočný

Aké osvetlenie kúpeľne?

Aké osvetlenie kúpeľne?

V kúpeľni je miestnosť v dome, kde trávite veľa času. Či už chcete relaxovať počas wellness prestávky alebo sa zapájať do činnosti, ktorá vyžaduje presnosť, ako je líčenie alebo holenie, je dôležité mať dostatočné osvetlenie. Okolité svetlo alebo denné svetlo: osvetlenie kúpeľne si zaslúži starostlivé zváženie. To sa môže stať bolesťou hlavy v kúpeľni bez okna.

Svetelné zrkadlo pre presnosť

Ak existuje jedno kúpeľňové príslušenstvo, ktoré vyžaduje dokonalé osvetlenie, je to zrkadlo. Musí byť lichotivé a musí poskytovať jasný obraz bez tieňa, aby sa uľahčilo sedenie na holení, odstraňovanie chĺpkov a líčenie. Presnosť si vyžaduje, aby osvetlenie zrkadla bolo dostatočné, bez oslnenia. Zabúdame na stropné svetlo, ktoré znásobuje tieňované oblasti a volíme svetelné zrkadlo. Z praktického hľadiska je estetický a je k dispozícii v mnohých tvaroch, štýloch a rozmeroch. Je teda schopný integrovať sa do všetkých atmosfér a je vhodný do všetkých kúpeľní, malých aj veľkých. Ak nie je k dispozícii zrkadlo s integrovaným osvetlením, je možné umiestniť halogénové škvrny nad a po stranách starého kúpeľňového zrkadla.

Chcem relaxačnú atmosféru

Aká radosť si oddýchnuť po náročnom dni! Pre absolútny odpočinok je ideálny čas na odpočinok v kúpeľni s relaxačnou atmosférou. Osvetlenie v kúpeľni vám umožní vytvoriť tento typ atmosféry, zen a sladké. Regulované osvetlenie volíme vďaka rôznym svietidlám so stmievačom, ktoré sú prispôsobené tomuto typu miestnosti a ktoré je možné podľa potreby individuálne zapínať alebo vypínať. bodové nástenné alebo stropné svetlo s bielym svetlom na rozptyľovanie vane. Dobíjateľná sviečka LED, ktorá je romantickejšia a mimoriadne uvoľňujúca, dokonale prenáša šumivé svetlo sviečky. Spojiť sa s niekoľkými LED sviečkami, ktoré sa majú umiestniť na zásteru vane a nechať ducha uniknúť.

Osvetlenie kúpeľne bez okna

Osvetlenie slepej kúpeľne vyžaduje seriózne premýšľanie, aby miestnosť mohla profitovať z prirodzeného svetla aj napriek absencii otvorenia vonku. Ak napríklad nechcete vykonávať významnú prácu, ktorá by napríklad vytvorila sklenenú priečku medzi spálňou a kúpeľňou, musíte nainštalovať elektrický obvod schopný dodávať niekoľko kúpeľňových armatúr. Najdôležitejšie je zabezpečiť predovšetkým hlavné a pevné osvetlenie buď stropným svetlom alebo zapusteným bodom alebo nástennou lampou, potom nepriame osvetlenie, ktoré umožní zvýrazniť konkrétny prvok (vaňa, umývadlo, toaleta). atď.). Môžeme sa preto rozhodnúť pre rampu orientovateľných miest. Bez ohľadu na to, aký typ osvetlenia si vyberiete, silné alebo mäkké, osvetlenie v kúpeľni by nikdy nemalo byť agresívne.