Komentáre

Výukový program: svetlé písmeno ako značka obchodu

Výukový program: svetlé písmeno ako značka obchodu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ako dieťa, hoci mnohí snívali o tom, že sa stanú hasičmi, lekármi alebo princeznou, bolo nás niekoľko, ktorí mali úplne iný sen: mať vlastný obchod. Obchod s blikajúcou značkou a prepravkou, ktorá „zaklikne“ zakaždým, keď je zatvorená. Mnohí konečne šliapali úplne inou cestou a svet možno nepotreboval toľko zmrzlinových obchodov. Faktom však zostáva, že tento obchod mohol byť prekrásny! Dnes sa chystáme napraviť túto nespravodlivosť tým, že sa naučíme, ako vytvoriť svetelný signatúr.

Materiál

- vŕtačka - lepiaca pištoľ - drevená píla - vŕtačka s priemerom základne glóbov - pravítko - meradlo pásky - farba dreva (dve rôzne farby) - kefa - skrutky do dreva - pozinkované oceľové konzoly pre stoličky - skrutkovač - ceruzka - panel MDF s hrúbkou najmenej 10 mm (použili sme 15 mm) - ľahká girlanda (nájdete girlandy s 20 guľami LED za menej ako 30 EUR online) Rozpočet: približne 80 € Trvanie: približne jeden deň

Fázy

1. Začnite sledovaním a potom vystrihnutím tvaru požadovaného písmena na paneli MDF. V našom prípade sme sa rozhodli vytvoriť písmeno vysoké 50 cm.
2. Vystrihnuté písmeno bude obklopené zvislými okrajmi, aby sa skryli vlákna na chrbte a pôsobilo na miesto hlboko. Vykonajte merania na všetkých stranách a vystrihnite všetky okraje so šírkou 12,5 cm.
3. Ceruzkou označte budúce polohy glóbusov. Vezmite vrták a vyvŕtajte otvor na každom mieste. Vŕtanie sa musí vykonávať z pravej strany a nie zozadu, aby nezanechali stopy.
4. V útržkoch MDF narežte pravouhlé kúsky o rozmeroch asi 8 x 4 cm. Ich počet sa musí rovnať počtu globov. Vyvŕtajte dieru do stredu každého kusu vrtákom a potom ich rozrezajte na polovicu. Tieto prvky sa použijú na udržanie žiaroviek rovno na zadnej strane listu.
5. Potom pripevnímeme všetky okraje listu tak, aby na každej strane lampy zostala rovnaká hĺbka. Ak to chcete urobiť, preneste šírku MDF do stredu hrán vyrezaných v ich dĺžke nakreslením čiar.
6. Potom pripravte okraje oboch koncov listu a umiestnite ich vedľa orezaného listu. Zaskrutkujte oceľové konzoly stoličky na úroveň vodiacej čiary tak, aby na nej list mohol spočívať.
7. Zaskrutkujte obidve hrany na vystrihnuté písmeno.
8. Zopakujte všetky hrany.
9. V rohoch na zadnej strane pridajte bodky lepidla, aby sa spoje spojili medzi okrajmi.
10. Otočte list a brúste všetky strany tak, aby boli vo vodorovnej polohe.
11. Maľte písmeno v požadovaných farbách. Pre interiér sme vybrali svetlošedú a pre exteriér tmavošedú.
12. Zezadu umiestnite guľôčku do každej diery.
13. Potom odoberte predtým obdĺžnikové kusy, ktoré ste predtým nakrájali, a potom ich pomocou blokujte žiarovky zozadu. Za týmto účelom naneste bod lepidla na každý kus páru a potom ich pritiahnite k spodnej časti gule.

Nakoniec

Vaše ľahké písmeno je teraz hotové! Môže ozdobiť váš interiér alebo dokonca vašu záhradu. Je to tiež skvelý nápad na osobný darček!

Páčilo sa vám tento návod? Pošlite nám fotografie vašej verzie tohto DIY na našej stránke Facebook a nájdite ďalšie nápady na našom Pintereste!