Komentáre

Japonská záhrada

Japonská záhrada


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Japonská záhrada plná lahôdok získala srdce západných záhradníkov. Dnes je veľmi populárny, nachádza sa všade, v meste, ako aj na vidieku. Aby ste sa vyhli riskovaniu falošných tónov, je lepšie vedieť, ako ich dešifrovať. Stretli sme sa s Nahoe, záhradníkom, pre ktorého je japonská záhrada domov. Hovorí nám o základných prvkoch na vytvorenie japonskej záhrady, čajovej záhrady - ďalšej verzie japonskej záhrady - a povie nám niekoľko dobrých miest, aby sme našli inšpiráciu.

: Aké sú hlavné princípy japonskej záhrady?

Nahoe: Japonská záhrada je priestor, v ktorom chodíte a meditujete. Bez rušenia reprodukuje - bez ohľadu na to, aké malé je - prirodzenú panorámu. Harmonizuje sa tu rastlinný, minerálny, drevo a voda. Tam je veľmi malý trávnik. Japonská záhrada je k dispozícii v rôznych štýloch a aby bola perfektná, musíte si byť vždy istí, že nakreslíte plán a dôkladne premýšľajte o jeho usporiadaní. Úľava je nevyhnutná. Na rovnej pôde bude tiež potrebné zamyslieť sa nad vytvorením modelu. Nakoniec je potrebné venovať pozornosť osvetleniu v japonskej záhrade. Aj keď sú vždy diskrétne, je to absolútne nevyhnutné. Priestor zväčší práve on.

: Musíš byť záhradník, aby si urobil japonskú záhradu?

Nahoe: Začiatočník v záhradníctve dokáže robiť zázraky. Odporúčam čajovú záhradu alebo „Chaniwa“, pretože nespôsobuje žiadne väčšie ťažkosti. Skladá sa iba z listnatých rastlín a neobsahuje žiadne kvitnúce rastliny. Čajová záhrada si vyžaduje pokoj. Môže byť tvorená trpasličími ihličnanmi, bambusmi, japonským javorom - symbolom plynutia času - a niektorými kapradinami. Potom pridajte minerálny náter s japonskými schodmi alebo malú vinutú cestu vyrobenú z bielych a čiernych kameňov. Nakoniec je priestor prerušovaný ozdobnými prvkami, ako sú lucerny, drevený most, bambusová palisáda a samozrejme fontána. Voda je základným prvkom japonskej záhrady.

: Ktoré rastliny sú v japonskej kvetinovej záhrade najvhodnejšie?

Nahoe: Iris, lekná, lotos, kamélia si prirodzene nájdu svoje miesto v japonskej kvetinovej záhrade. Pridajte nejaké kvitnúce stromy, ako je nádherný japonský čerešňový strom. Je súčasťou tejto veľkej rodiny Prunusovcov ako Prunus hisakura. Kvet Prunus, lepšie známy ako japonský marhuľový strom, vytvára pekné, mierne perleťové kvety. Vieš, že to symbolizuje nebo na zemi? Opäť sa môžeme spojiť s kvitnúcimi stromami s niektorými stromami s vždyzelenými alebo vždyzelenými listami.

: Ktoré japonské záhrady sú otvorené pre verejnosť?

Nahoe: Francúzsko má k dispozícii krásne japonské záhrady. V Maine-et-Loire sa nachádza orientálny park Maulévrier. Je to najväčšia japonská záhrada v Európe s prekrásnou krásou a symbolikou. Veľmi zaujímavé je, že bonsai arborétum v záhrade Mialet v Garde organizuje prehliadky so sprievodcom. Rovnako dôležité je, že botanický park v Hornom Bretani skrýva vznešenú japonskú záhradu. Nakoniec, Chantilly nesmie byť prekonaný svojou japonskou zeleninovou záhradou princov. Existuje však mnoho ďalších, ktorí môžu vidieť alebo preskúmať.