Informácie

Pred / po: renovácia ročného bufetu z 50. rokov minulého storočia

Pred / po: renovácia ročného bufetu z 50. rokov minulého storočia


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nájsť retro kus nábytku na blší trh, nič nemôže byť jednoduchšie. Ale pokiaľ ide o čistenie, opravu, lakovanie ... nie je to ten istý príbeh! Aby som získal dobrú radu, zdvihol som telefón a dohodol si stretnutie s Máriou (aka Les Petits Meubles de Marie). Vždy som hľadal vzácne perly, ktoré obnovuje, pemzy, farby ... aby som im dal nový život. O niekoľko dní neskôr zamierte do svojho butiku v 10. obvode Paríža. Spomedzi všetkých pekných nálezov som si všimol malý bufet z 50-tych rokov, zvetraný časom, ktorý však potrebuje facelift. Brúsenie, čistenie, lakovanie, maľovanie, vytváranie nového pozadia ... Postupne som sledoval renováciu tohto malého ročníka nábytku v odborných rukách Marie a jej mladej asistentky Etienne.

Krok 1: analýza nábytku (5 minút)


Tento malý drevený bufet z 50. rokov, úplne vo vlastnej šťave, je súčasťou sady nábytku, ktorú Marie získala nedávno. Ak je drevo zdravé (a to je už veľmi dobré miesto), stále mu chýba dno a na pôvodnú drevenú drevenú podložku bola umiestnená imitácia umelohmotnej misky. Farba tu a tam praskla a dno zásuvky sa musia znovu spevniť. Koniec koncov sa nám podarí nastúpiť do práce, ale pred tým, Marie, posledná rada predtým, ako začneme: urobte si čas, aby ste správne pripravili nábytok. Na posledných stupňoch bude nevyhnutne ušetrený čas!

Krok 2: vybratie plastovej misky (15 minút)


Dobré prekvapenie alebo zlé prekvapenie? Pridanie zásobníka na pôvodný môže často naznačovať, že v minulosti bolo vážne poškodené. Iba ten plastikový, ktorý bol umiestnený na môj obľúbený bufet, vôbec nie je podľa môjho vkusu, ani vkusu Marie. Preto sme sa rozhodli ho odstrániť, aby sme videli, čo sa skrýva nižšie. Plochý skrutkovač na uvoľnenie kovovej tyče, ktorá ju drží, a o niekoľko minút neskôr sa tu objavuje drevená podnos, ktorý sa postupne objavuje ... Dobrá správa, je v dobrom stave! Využívame túto príležitosť, aby sme na vyčnievajúce klince položili malé kladivo a tento krok je dokončený.

Krok 3: ťažké brúsenie (30 minút)


Týmto krokom sa ujíma Etienne! Pomocou kruhovej brúsky odstráni staré odlupovacie farby. Cieľ: Vyrovnajte nábytok tak, aby ďalšia vrstva farby dobre visela a bola rovnomerná. Malé hroty od profesionála pre optimálne brúsenie: vždy brúsenú stranu umiestnite rovnobežne so zemou a používajte zrno vhodné pre brúsenú plochu (väčšie, ak je dôležitá vrstva, ktorá sa má odizolovať).

Krok 4: malé brúsenie (10 minút)


Po veľkom brúsení pomocou kruhovej brúsky je čas na ručné brúsenie. S kúskom brúsneho papiera (ktorý Marie obopína na malej drevenej doske pre lepšiu priľnavosť) sú rukoväte zásuviek, ako aj úchytky z bufetu, zaseknuté. Využívame výhody zásuviek na upevnenie dna. Niekoľko nechtov a voila!

Krok 5: inštalácia tmelu a drevnej buničiny (30 minút)


Drevený podnos, ktorý sa stal obeťou opotrebovania času, bol po celej dĺžke popraskaný. Pomocou špachtle vyplní medzeru tmel (dubová farba). Pokiaľ ide o malé otvory na zvyšku nábytku, sú zalepené drevenou buničinou. Potom nechajte schnúť najmenej 24 hodín.

Krok 6: strihanie a kladenie pozadia (45 minút)


Aby sa vytvorilo pozadie v správnej veľkosti, meranie vykoná Etienne. Potom zbiera šrot dreva, na ktorom sleduje rozmery, a potom pokračuje v rezaní skladačkou. (Svoje pozadie môžete nechať urobiť aj pomocou označenia pre domácich majstrov, ktoré odreže dosku na mieru). Potom cvočí dve lišty a nakoniec vloží dosku, aby vytvoril nové dno.

Krok 7: čistenie (10 minút)


Po ukončení brúsenia, zaschnutí tmelu a drevnej buničiny a nainštalovaní dna sa musí nábytok vyčistiť. Marie je vybavená vysávačom, začína vysávaním interiéru a končí sa zvonka. Na vyladenie ho môžete utrieť aj handrou.

Krok 8: výber farby (2 minúty)


Tu je nábytok pripravený na prestavbu! Krok, ktorý uprednostňujem, začína: výber farby! Marie mi pripraví farebnú schému a otvorí mi pár kvetináčov. Nechal som sa očariť pekne zelenou vodou, mojou obľúbenou farbou okamihu.

Krok 9: maľovanie (50 minút + 30 minút)


Marie vyzbrojená okrúhlou kefou, malým štetcom a malým valčekom začína fázu maľovania. Po prvé, vysúva sa do zásuviek žehlením iba na tie časti, ktoré boli v minulosti natreté. Potom je na rade bufet, aby prešiel pod svoju skúsenú kefu! Začína nohami a potom maľuje nábytok zdola nahor. Rám je natretý okrúhlou kefou, zatiaľ čo veľké časti sú natreté valčekom. Nechá sa sušiť 24 hodín, potom sa operácia opakuje pre druhú vrstvu. Odborné rady: buďte opatrní, aby ste príliš veľa farby nekladali!

Krok 10: lak (10 minút)


Pekným objavom tohto bufetu je tento drevený podnos roky skrytý pod plastovým podnosom. Lak je neskôr ako nový! Pro tip: začnite od okrajov.
Akonáhle sú farba a lak suchý, je len na nás, aby sme uvažovali o vykonanej práci. Som úplne fanúšikom vybranej vodnej zelene a dreveného podnosu, ktorý je v konečnom dôsledku vo vynikajúcom stave! Z dielne odchádzam s množstvom dobrých rád, ďakujem Marie! Les Petits Meubles de Marie 38 rue Lucien Sampaix, Paríž 10eme