Tipy

Ako usporiadať spoločné ubytovanie?

Ako usporiadať spoločné ubytovanie?

Aj keď je to veľmi zábavné a niekedy nevyhnutné z finančných dôvodov, bývanie v spoločnom byte nie je vždy ľahké. Každý z jeho členov musí nájsť svoj účet, je potrebné mať dobrú organizáciu. Kto by mal nakupovať? Kto spí v ktorej miestnosti? A nakoniec, ako usporiadať veľtrh tak, aby sa všetci cítili ako doma? Tu je niekoľko nápadov, ktoré vám môžu pomôcť.

Priestor pre každého

Bez ohľadu na veľkosť spoločného ubytovania musia byť všetci jeho členovia schopní byť v rovnakom čase a mať vlastný priestor. Preto zvážte investíciu do toľkých kresiel, koľko je spolubydliacich. Ak je obývacia izba dostatočne veľká, môžete si vybrať dve pohovky, napríklad model Klippan od Ikea stojí iba 199 eur. Ak to tak nie je, uspokojte sa s jednou pohovkou, ku ktorej je možné pridať jeden alebo dva farebné lístky, ktoré do miestnosti dodajú nádych veselosti. Nezabudnite si priniesť aj malé konferenčné stolíky, v niektorých obchodoch lacné. Tie, ktoré vidíte na obrázku, sa predávajú od 6,99 EUR v Ikea.
Ak je vaše zdieľané ubytovanie príliš malé, môžete sa tiež rozhodnúť pre niekoľko kresiel, jedného za spolubývajúceho, ktoré sa zhromažďujú okolo malých nízkych stolov, aby získali efekt kokon. Otočné kreslá v Štokholme zobrazené na fotografii sú k dispozícii na Ikea za 369 EUR. Môžete ich ľahko nájsť za nižšie ceny v rovnakom obchode, ako aj u všetkých predajcov klasického nábytku, ako je Alinéa, Maisons du Monde alebo VUT v Brne.

Jedáleň

Ak vaša kuchyňa neumožňuje inštaláciu jedálenského priestoru, je potrebné do obývacej izby zahrnúť jeden. Zvážte investíciu do jedálenského stola, v ktorom sa môžu ubytovať všetci členovia spolubývajúceho naraz. Aby ste sa vyhli zbytočným neporiadkom v miestnosti, vyberte si rozšíriteľný stôl, ktorý vám umožní prijímať priateľov. Okrem jedál je možné túto tabuľku využiť ako pracovný priestor pre všetkých.

Skladovanie, vždy skladovanie

Každá jeho kniha, každá jeho DVD ... Je preto dôležité, aby mal každý v obývacej izbe vlastný úložný priestor. Na to stačí nainštalovať dostatočne veľkú poličku tak, aby aspoň jedno poschodie alebo skrinka boli špecifické pre každého člena spoločného ubytovania. Rovnako ako na obrázkoch, police môžu byť umiestnené za jedálenským stolom alebo na oboch stranách televízora. Police, ak to umožňuje ich veľkosť, môžu slúžiť aj ako dekoratívny priestor. Môžete napríklad zvýrazniť jednu alebo dve pekné ozdoby alebo kyticu kvetov.
Ďalšie informácie: Ikea, Alinéa a Maisons du Monde.