Ostatné

4 babičky triky hádzať čo najmenej

4 babičky triky hádzať čo najmenej

Bez ohľadu na to, s koľkými ľuďmi žijete alebo ako často chcete dostávať, fakty sú jasné: naše odpadkové koše pretekajú. Aby ste znížili množstvo odpadu, musíte sa naučiť hádzať menej. Tu sú naše tipy.

Tip 1: Venujte pozornosť dátumu exspirácie

Pri nákupe potravín venujte pozornosť dátumu uvedenému na obale. Neužívajte prvý produkt, ktorý sa vám zdá, ale pozrite sa na produkty, ktoré sú umiestnené na spodnej strane police alebo pod stohom. Zvyčajne majú skorší dátum exspirácie.

Tip 2: Pripravte si správne množstvá

Keď varíte, nie je neobvyklé to preháňať alebo nedôverovať proporciám receptu. Ale pri tomto tempe skončíte s príliš veľkým množstvom jedla, ktoré môže skončiť v koši ... Zmerajte si tak množstvo potrebné pre váš domov alebo vašich hostí.

Tip č. 3: Varenie zvyškov

Ak máte stále veľké množstvo jedla, ktoré ste si pripravili, nevyhadzujte ho, varte ho! Môžete ich znovu navštíviť v inom recepte. Napríklad paradajková omáčka na cestoviny a rezaná cibuľa sa môžu zmeniť na baskické kurča!

Tip 4: Určité potraviny zmrazte

Ak máte v chladničke priveľa jedla alebo ak zistíte, že niektoré z nich môžu vypršať skôr, ako budete mať čas na ich konzumáciu, existuje radikálne riešenie: zamrznutie! Chlieb zostane čerstvý, aj keď bol zmrazený, zatiaľ čo mäso alebo zelenina si zachovajú všetku čerstvosť a vitamíny aj po zmrazení. Táto metóda platí aj pre výrobu zásob, ak ste si pripravili veľké množstvo potravín na uskladnenie vo vašej kuchyni.