Komentáre

Kuchynské náradie podpísané Cyril Lignac

Kuchynské náradie podpísané Cyril Lignac

Už viac ako pätnásť rokov nás šéfkuchár Cyril Lignac s ocenením Michelin potešil svojimi rafinovanými receptami, šikovnou zmesou francúzskeho terroiru a novej kuchyne. Od údolia Aveyronu po tiché stoly jeho parížskej reštaurácie sa kuchár s prízvukom spevu stal lídrom neinhibovanej gastronómie dostupnej pre všetkých. V rovnakom duchu dnes uvádza na trh svoj prvý sortiment riadu inšpirovaný profesionálnym svetom. Každý doplnok predstavený osobne šéfkuchárom ilustruje presnosť a základné požiadavky v kuchyni. Emulgujte, blanžujte, hnedú, duste, duste ... celá kolekcia Cyril Lignac podporuje všetkých nadšencov varenia pri každej ich každodennej činnosti. A aby bol prístupný čo najväčšiemu počtu ľudí, táto súprava určená na varenie je k dispozícii výlučne v Carrefour. Pri príležitosti tohto výnimočného uvedenia na trh sme sa stretli s šéfkuchárom s hviezdičkou v Micheline, ktorý nám povedal o tajomstvách premysleného riadu. Interview.

Ako vznikla vaša túžba vytvoriť si vlastný riad? Aká bola jeho os vývoja?

C. Lignac: Chcel som nejaký čas vytvoriť rad kuchynských potrieb, pretože sú jedným zo základných nástrojov kuchára ... Bol to teda projekt, ktorý mi bol blízky! Vďaka tejto spolupráci umožňujeme čo najväčšiemu počtu ľudí získať veľmi kvalitné panvice za primeranú cenu.

Pre ktoré publikum sú vaše doplnky určené?

Toto príslušenstvo je určené všetkým, amatérom na každodenné varenie i profesionálom. Práve tento rozsah používam aj v mojich reštauráciách.

Na aký typ svetla sú vhodné?

Dosah bol navrhnutý hlavne pre indukčné svetlá a zostal prístupný pre čo najväčší počet. Bolo nevyhnutné, aby bol použiteľný na všetky typy svetiel. Riad sa dá použiť dokonca aj v rúre!

Aký typ misky odporúčate na aký prípravok?

Odporúčam loď na omáčku, aby sa samozrejme vyrábali aj krásne omáčky. Ten, ktorý som navrhol, má dvojitý výtok vhodný pre ľavákov aj pravákov, ktorý umožňuje poťahovať alebo nalievať bez postriekania. Integrovaný systém odstupňovania tiež uľahčuje dávkovanie a presnosť prípravkov pre všetkých kuchárov. Kužeľová panvica je ideálna pre dobré, dobre spojené cestoviny. Jeho tvar ponúka optimálne rozloženie tepla, aby sa zlepšila príprava šľahacích omáčok, kastrólov a vodných kúpeľov. Zaoblený interiér nádoby je ideálny na ľahšie šľahanie a miešanie ... Je to tiež ten, ktorý používam najviac, takmer každú nedeľu v mojej kuchyni, keď sa varím. Tretím riadom, s ktorým som sa nikdy nerozlúčil, je grilovacia panvica, ktorá je ideálna na opečenie a grilovanie kúskov mäsa, rýb, hydiny a zeleniny bez tuku. Pruhy na spodnej časti panvy zabraňujú kontaktu potravín s ich džúsmi, čím sa kombinuje dokonalé sparenie a jemné varenie. Dva odlievacie výlevky vám umožňujú zbierať šťavy na varenie a vytvárať omáčky plné chuti.

Aké sú kritériá, ktoré je potrebné vziať do úvahy pred zakúpením panvice?

Musíme pamätať na kontrolu kompatibility so svetlami, bez toho, aby sme zabudli pozrieť na výrobné zariadenie. Radšej dať trochu drahšie mať kvalitný povlak, ktorý trvá v priebehu času.

Máte nejaké tipy na ich udržiavanie?

Vyhýbajte sa používaniu kovových prvkov na miešanie, pretože môžu poškriabať panvice, a tým ich znížiť. Uprednostňujú sa drevené alebo plastové nádoby, ktoré sú menej agresívne pre často krehkú vnútornú vložku riadu.

Existujú gestá alebo prípravky, ktorým sa treba vyhnúť pri určitých druhoch kastrólov?

Vyhnite sa rezaniu vo vnútri alebo používaniu nadmerne drsných špongií, ako sú tie z oceľovej vlny.

Kompletná a dobre navrhnutá batéria

Rada Cyril Lignac pozostáva z 11 riadov, 2 odnímateľných rukovätí a 2 viek, ktoré uspokoja všetky túžby až do uspokojenia tých najnáročnejších kuchárov. Dizajn, funkčný a odolný, kolekcia, ktorú si predstavil šéfkuchár, má mnoho výhod, ktoré používateľom umožňujú navrhovať každý deň tisíc a jeden recept! Tento vysoko kvalitný riad je navrhnutý z lesklej nehrdzavejúcej ocele a má spodnú časť trojitej hrúbky, ktorá umožňuje rýchle zvyšovanie teploty: vďaka svojej nehrdzavejúcej povahe je robustný a stabilný materiál, ktorý sa nedeformuje. S cieľom zachovať najjemnejšie pokrmy si šéfkuchár Lignac predstavil tri panvice na vyprážanie a panvicu s nepriľnavým povrchom Teflon®. Nie je potrebné pridávať tuk, ktorý podporuje zdravšie varenie každý deň! Použitie riadu zostáva príjemné a pohodlné vďaka odnímateľným ergonomickým držadlám, ktoré sú upevnené na jedno kliknutie. A aby sa ušetril priestor v najviac stiesnených kuchyniach, všetky prvky linky sa hromadí ...