Užitočný

Aké osvetlenie pre dlhú chodbu?

Aké osvetlenie pre dlhú chodbu?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Dlhá chodba v zásade nie je výhodou. Dlhá chodba v skutočnosti často nemá dekor. Niekedy sa môže zdať tma, a preto je dôležité privítať svojich hostí pomocou vytvorenia svetlej a teplej atmosféry. Vďaka použitiu vhodného osvetlenia môžete dať tejto miestnosti ako žiadny iný bláznivé šarm!

Steny, strop alebo svetlé škvrny

V závislosti od dĺžky a usporiadania chodby bude potrebné prispôsobiť osvetlenie. Je nevyhnutné zvoliť osvetlenie, ktoré zlepší priestor v miestnosti. Ak je vaša chodba nepravidelná a nie je dlhá, odporúčame vám zvoliť si bodové svetlá, ktoré nepretržite privádzajú svetlo. Dajú dojem predĺženia a rozšírenia miestnosti pri zabezpečení funkčnosti a praktickosti. Miesta sa odporúčajú najmä v domácnostiach s klasickou výškou, to znamená s výškou stropu menšou ako 2,5 m.

Závesy alebo lustre

Ak je výška pod stropom vášho domu, a teda aj vašej chodby, väčšia ako 2,5 m, môžete sa rozhodnúť pre inú formu osvetlenia: závesnú lampu alebo luster. Takže uprednostňujete štýl a dekoráciu. Môžete si vybrať medzi triezvosťou a výstrednosťou. Môžete si zvoliť lokalizovanejšie osvetlenie, ktoré zvýrazní konkrétny priestor. Táto voľba je ideálna pre úzke, dlhé chodby a všeobecne pre tie, kde nie je možné usporiadať.

Stolové lampy

Ak je to možné, je pekné umiestniť lampu na kus nábytku na chodbe. Táto atypická miestnosť sa tak stáva miestom života sama osebe. V chodbe môžu stolové lampy zvýrazňovať ďalšie dekoratívne predmety umiestnené vedľa rámu alebo rám. Vo všetkých prípadoch viete prispôsobiť osvetlenie podľa priestoru pre riadený a riadený jas. Takto sa vyhnete tomu, aby ste si nechali vrhnúť svoju dlhú chodbu do tmy alebo zdôrazňovali jej chyby.