Tipy

Stroje, ktoré recyklujú plasty na výrobu dizajnérskych predmetov

Stroje, ktoré recyklujú plasty na výrobu dizajnérskych predmetov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak sa dnes recyklácia v individuálnom meradle zredukuje na to, aby naše výrobky z plastov zmizli v správnom koši, môže sa stať, že v budúcnosti bude každý z nás doma môcť recyklovať. Prinajmenšom je to myšlienka podporovaná inovatívnym projektom Precious Plastic, ktorý spustil holandský dizajnér Dave Hakkens, ktorý má podobu recyklačnej dielne, ktorú by mohol niekto zostaviť doma, bez testu prostriedkov.

Zrod projektu

Dave Hakkens mal predstavu o drahých plastoch ako promótorských projektoch tým, že si všimol všadeprítomnosť plastov v našom každodennom živote (ale aj v životnom prostredí). Účel jeho iniciatívy? To, že proces recyklácie už nie je výsadou veľkých spoločností a že každý môže recyklovať svoj vlastný odpad prostredníctvom systému strojov. Akýsi „domáci“ workshop, ktorý by každému umožnil pracovať na vlastnom plaste a potom ho znova transformovať.

Ekologický a dizajnový projekt

Odpad sa najskôr redukuje na drobky z plastu a potom sa znova použije na vytvorenie nových predmetov (vázy, nádoby atď.). Okrem toho, že je systém Dave ekologický, funguje tvorivosťou tým, že prebudí remeselníka, ktorý leží v každom z nás. Výsledok je potešujúci, pretože každý nový vytvorený objekt je okrem ekonomického jedinečný.

Globálny projekt

Cieľom spoločnosti Precious Plastic je etablovať sa na celom svete. Kdekoľvek sa daná osoba nachádza (v africkej dedine alebo v Európe), musí mať možnosť jednoducho usporiadať svoju dielňu. Z tohto dôvodu boli plány recyklačných strojov zdieľané na internete spolu s videami, pokynmi, tipmi a ďalšími výrobnými diagramami. Stroje navyše vyžadujú základné materiály, ktoré nájdete všade, okrem toho, že sú modulárne a ľahko zostaviteľné. Na vaše náradie!
Viac informácií na www.preciousplastic.com