Informácie

Ako dobre kŕmiť vtáky na záhrade?

Ako dobre kŕmiť vtáky na záhrade?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Prichádza zima a vtáky, ktoré sa nepresťahovali do teplejších oblastí, nás potrebujú. Na záhrade je možné nainštalovať prístrešky, ktoré ich chránia pred chladom, ale tiež im dajú k dispozícii to, čo ich má nakŕmiť. Ako správne kŕmiť vtáky na záhrade? Ako si vybrať jedlo, ktoré im ponúkne? Aby sme to zistili, požiadali sme o radu odborníkov v obchodoch so zvieratami Maxi Zoo neďaleko Angers.

Kedy by ste mali začať kŕmiť záhradné vtáky?

Aby ste mohli začať kŕmiť záhradné zvieratá, musíte počkať, až budú skutočne nepriaznivé poveternostné podmienky. Odporúčame počkať na prvé mrazy, pretože predtým sa vtáky dokážu uživiť. Hneď ako teplota zmäkne, je potrebné ich prestať kŕmiť, aby sa obnovili ich návyky.

Čo by sme im mali ponúknuť?

Na prilákanie niekoľkých rodín vtákov sa musí zabezpečiť niekoľko druhov potravín. Mali by sa ponúkať zmesi semien, ako sú slnečnicové semená pre všetky vtáky, semená melónu pre kozy a melónové semená pre vrabce. Na dokončenie je tiež potrebné poskytnúť mastnotu (maslo, kačacie tuky atď.). Upozorňujeme, že zmesi pre vtáky by ste mali vždy uprednostňovať. Určité zmesi semien predávaných v supermarketoch sú slané, a preto sú určené skôr pre ľudí ako pre vtáky.

Ako udržiavať stravovacie priestory pre vtáky?

Jednoduchým čistením. Raz alebo dvakrát týždenne skontrolujte prísun potravín a podľa potreby ich doplňte. Vyčistite, ale nepoužívajte výrobky pre domácnosť, ktoré odstriekajú vtáky namiesto ich ochrany. Nemiešajte prvky. Každý druh osiva umiestnite do rôznych nádob a odložte ich do nádob, aby ste ich mohli voľne baviť niekoľkými voľnobežnými stolicami.

Kde umiestniť krmivo pre vtáky?

Závisí to od druhu jedla. Semená sa vkladajú do krmítka alebo sa vypúšťajú priamo na zem. Ak sa rozhodnete pre gule alebo palice, umiestnite ich napríklad vysoko do stromov. Uvedomte si, že po niekoľkých týždňoch môžete jedlo umiestniť blízko okna. Mladí a starí budú môcť obdivovať zimné vtáky.

Mali by sme vtákom ponúknuť vodu?

Nie, je to zbytočné, vtáky sa môžu, ak si to želajú, hydratovať vďaka prírodným vodným bodom, ako sú jazerá, rieky alebo dokonca rybníky.

Je nevyhnutné kŕmiť vtáky v záhrade?

Áno a nie. Francúzsko zostáva miernou krajinou, v ktorej môžu vtáky ľahko kŕmiť celý rok. Ak ponúkate jedlo vtákom, urobia z vašej záhrady svoje prostredie a dodajú vašim exteriérom veľa života. Na druhej strane, ak tak neurobíte, vedzte, že vtáky prirodzene nájdu zdroje inde.