Komentáre

V kuchyni Nicolasa Lamberta, cukrárskeho kuchára v Hongkongu Four Seasons

V kuchyni Nicolasa Lamberta, cukrárskeho kuchára v Hongkongu Four Seasons


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Cukráreň dvojhviezdovej reštaurácie Caprice v Štyroch ročných obdobiach v Hongkongu a časopisom Tatler zvolený najlepším cukrárskym špecialistom v Hongkongu v roku 2016, Nicolas Lambert je jedným z tých vysťahovalcov, ktorí umožňujú Francúzsku žiariť v zahraničí. Súhlasil s tým, že otvorí dvere svojej osobnej kuchyne, v ktorej varil so svojím partnerom, pečivom pre spoločnosť L'Eclair de Génie v Hongkongu.

Vysťahovanie ako skúsenosť

Po pripájaní prestížnych pozícií, napríklad na Plaza Athénée, vedľa Christophe Michalaka, sa Nicolas rozhodol pre prekročenie našich hraníc, aby zdokonalil svoju angličtinu a získal medzinárodnú skúsenosť. Takto bol šéfkuchárovi pečiva poverený vznik hviezdnych dezertov spolu s Fabrice Vulinom v luxusnej reštaurácii Caprice, ktorá ponúka úchvatný výhľad na záliv Hongkong. Hovorí nenápadne o tetovaní tatte, ktoré dokonale prehodnocuje a je zanietený jeho podpisovým dezertom, umeleckým dielom, ktoré sa niekedy v okolí malín, niekedy aj ostružín, v rôznych textúrach zmenšuje. Dielo dokonalosti, medzi know-how a tvorivosťou, ktoré cukrársky veľkodušne dodáva.

Vhodná nová kuchyňa

Nadšený, ochotne sa zaväzuje oceniť život v Hongkongu napriek mnohým kultúrnym rozdielom. Ak nemá jedlo pred reštauračným servisom, rád varí doma. Má to šťastie, že má kuchyňu s krásnymi mramorovými pracovnými doskami, jednoduchú, ale veľmi funkčnú, takmer luxusnú v Hongkongu, kde je kuchyňa často vyrábaná s pomocným nábytkom a nemá dostatok priestoru na skutočné varenie. , Ak rád varí japonsky, prispôsobil sa aj miestnej kuchyni. Nakupuje aj na malom susednom trhu, kde objavuje nové výrobky a slávny čínsky parný kôš si vyhradil na každodenné varenie. Pokiaľ ide o jeho partnera, vďaka svojim pôvodom privádza na taniere venezuelský dotyk. Ich kuchyňa je ako Hongkong: kozmopolitná.

Keď sa kuchyňa pohne

Čo zoberiete so sebou, keď sa rozhodnete vysťahovať? Keď sa manželia presťahovali do Hongkongu, radšej si odľahčili svoje kufre a vzali si so sebou iba základné veci, z ktorých takmer všetky bolo možné kúpiť na miestnej úrovni. Hlavná vec pre Nicolasa? Obľúbené predmety: jeho kávovar, ktorý nedokáže zvládnuť bez pokrčených šálok Revol, ale aj držiak kuchynského noža Voodoo, ktorého nože prepichujú chlapa, ktorý ho roky sleduje vo všetkých svojich dobrodružstvách. Cítiť sa ako doma dokonca 9 000 kilometrov od Francúzska. Kúpili sa riad, kuchynské doplnky a iné, ako aj malý nábytok, najmä v Ikea, ktorý má obchod v centre mesta, skutočnú revolúciu pre Francúzov.

Domáce spotrebiče: rozdiely

Čínska kuchyňa nepoužíva pečenie, takže väčšina kuchýň v meste nemá integrovanú. Chez Nicolas má preto vstavanú mikrovlnnú rúru a musel si do svojej pracovnej nádoby pridať mini rúru, aby mohol pripraviť koláče a koláče. Žiadna ultra sofistikovaná pec, ťažko ju nájdete, ale miniatúrny model, ktorý sa viac hodí do hongkongských kuchýň malej veľkosti. Malý luxus Nicolasovej kuchyne? Vinná pivnica pod pracovnou doskou, ktorá jej umožňuje udržiavať čokoládu tak dobre, ako je to možné. Špička kuchára.

Hongkongské obmedzenia

Niektoré obmedzenia sa ľahko obchádzajú: elektrické zásuvky nie sú rovnaké, pre európske zariadenia je potrebné používať adaptéry. Pokiaľ ide o vodu, je lepšie pridať filter, aby sa zlepšila jeho kvalita.
Vyhľadajte Nicolas Lambert na svojom Instagrame //www.instagram.com/nicolas_lambert/