Užitočný

Bytový kompostér?

Bytový kompostér?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kompost je vyrobený zo zeleného, ​​a teda prírodného odpadu. Potom sa používa ako hnojivo v záhrade, ale tiež ako hnojivo pre izbové rastliny alebo kvetináče umiestnené na vašom balkóne. Ak je táto myšlienka vo Francúzsku stále celkom inovatívna, domáci skladatelia sa množia. Už nie sú vyhradené vonku, ale teraz sa konajú v našej kuchyni.

Znížte kuchynský odpad

Aj keď venujeme pozornosť (napríklad varením v správnych pomeroch alebo varením zvyškov), je nevyhnutné, hromadí sa veľa organického odpadu, a to každý deň. Pretože tieto nie sú recyklovateľné ako sklo, kartón alebo plast, zvážte ich transformáciu namiesto ich likvidácie. Ak to chcete urobiť, zozbierajte ich a odložte ich na kompost. S pomocou baktérií, červov a iných malých mikroskopických zvierat sa váš rastlinný odpad rozloží a vytvorí (asi po šiestich mesiacoch) živinu pre vašu pôdu. Potom urobíte gesto pre životné prostredie, ale aj úspory v hnojivách a vreciach na odpad!

Výber správneho odpadu

Nie všetky odpadky môžu byť kompostované, hoci veľká väčšina môže byť. Do kompostu vložte šupky ovocia (s výnimkou citrónovej alebo pomarančovej) a zeleniny, chleba, syra, zvadlých kvetov a zelených rastlín, kávových zŕn, čaju alebo dokonca škrupín. Ak máte záhradu, môžete pridať mŕtve listy alebo čerstvo pokosenú trávu. Majte na pamäti, že rozmanitosť odpadu zlepší kvalitu vášho kompostu. Na druhej strane je potrebné zakázať choré rastliny, hydinové kosti, ustrice alebo kôrovce a podstielku vašich domácich miláčikov.

Mať doma kompostér

V závislosti od počtu ľudí vo vašej domácnosti a od toho, čo plánujete vložiť do kompostu, budete musieť naplánovať väčší alebo menší odpadkový kôš. Kompaktor si môžete kúpiť v obchode, urobiť ho sami alebo si zvoliť malú zelenú nádobu na odpad. V oboch prípadoch budete musieť kompost pravidelne premiešať, aby ste ho mohli prevzdušniť a navlhčiť. Nainštalujte kôš podľa možnosti do vašej kuchyne, aby ste tam mohli ľahšie ukladať odpad alebo na balkón, aby ste predišli nepríjemným zápachom.