Tipy

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri plánovaní kuchyne v podkroví

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri plánovaní kuchyne v podkroví

Kuchyňa inštalovaná v podkroví musí byť správne premyslená v priestore, aby sa čo najviac optimalizovalo jej použitie. Vyberte si správne miesto pre rôzne kuchynské spotrebiče, stavebné materiály, ktoré chcete použiť, alebo tipy na osvojenie. Tu sú naše tipy, aby ste sa vyvarovali nenapraviteľného!

Chyba č. 1: Neoptimalizujte umiestnenie zariadení

Cieľom podkrovia nie je rozdeliť priestory tak, aby mali iba jednu a tú istú miestnosť života, bude potrebné premýšľať o umiestnení kuchynských spotrebičov, aby sa kuchynský pach vo vašej obývačke nerozširoval. alebo na vaše látky. Najprv premýšľajte o tom, kam chcete nainštalovať kuchyňu vo vzťahu k ostatným priestorom, potom nájdite najvhodnejšie miesto pre rúru, varnú dosku a mikrovlnnú rúru. Napríklad, ak vaša pohovka vymedzuje kuchynský priestor od obytného priestoru, dávajte pozor, aby neabsorboval zápach potravín.
Pri veľmi veľkej kuchyni nezabudnite príliš rozptyľovať úložný priestor. Zhromaždite riad a riad nevyhnutné na varenie. Nakoniec tiež premýšľajte o výbere kapucne prispôsobenej tvaru vašej kuchyne.

Chyba 2: Výber chaotických materiálov

Pokiaľ ide o pracovnú dosku, hlavný prvok kuchyne, vyberte ju z odolného materiálu, ale predovšetkým ľahko čistiteľnú. V skutočnosti si na tomto pripravíte svoje recepty a bude nenávratne podliehať mastnotám alebo postriekaniu.
Ak staviate stredný ostrov, nezabudnite rešpektovať celkové rozmery miestnosti a najmä jej stavebné materiály, pretože nebudete mať žiadnu ochranu. Pokiaľ ide o podlahu, uprednostňujú sa obklady alebo pieskovce, ktoré sa ľahšie udržiavajú.

Chyba č. 3: Nesvieti dobre kuchynský kút

Jedným z najdôležitejších problémov podkrovia je aj jeho najväčšia výhoda: jeho plocha. Pri takej veľkej miestnosti je niekedy ťažké mať správne osvetlenie. Závisí to v prvom rade od vystavenia domu, jeho otvorov (okien, arkýřov atď.), Ale tiež od pridaných svetiel. Ak máte otvorenú kuchyňu, uprednostnite centrálne zavesenie, ale neváhajte pridať napríklad zdroje svetla nad umývadlo alebo pracovnú dosku. Tieto oblasti budete používať najviac.

Chyba č. 4: Nedostatok elektrických zásuviek

V závislosti od umiestnenia vášho spotrebiča sa uistite, že máte dostatok elektrických zásuviek na správnom mieste. Ak máte napríklad jedálenský kút v otvorenej kuchyni, skontrolovali ste, či môžete pripojiť hriankovač na stôl? Ak máte zariadenie iPad, na ktorom sú uvedené všetky vaše recepty, máte miesto na jeho dobitie počas varenia? Toľko otázok, ktoré je potrebné vziať do úvahy proti prúdu.