Komentáre

V kuchyni Mariel z miesta Kam na Zemi? Blog

V kuchyni Mariel z miesta Kam na Zemi? Blog

Mariel, alias Marie-Laure, sa presťahovala do mesta Christchurch na Novom Zélande. Na svojom blogu Kde na Zemi? Rozpráva svojim čitateľom o svojich cestách, ale aj o svojom každodennom živote obklopenom manželom - bývalým hráčom ragby - a jej deťmi. Predstavuje tiež svoj pohľad na kultúru a médiá krajiny, ako aj na Novozélanďanov vo Francúzsku. Súhlasila, že nám umožní objaviť jej kuchyňu!

Poslucháreň: zvláštnosť krajiny


Novozélandské kuchyne sú navrhnuté v americkej móde. Inými slovami, často existuje otvorená kuchyňa, ktorá má plne vybavenú hlavnú izbu a druhú miestnosť nazývanú pochvalná izba (ktorá je za dverami na fotografii). Venované všeobecne práčke a žehleniu v Spojených štátoch, je to ďalšie použitie na Novom Zélande. Je to zadná kuchyňa, ktorej dvere sa často otvárajú do záhrady, čo je prípad Marielinho domu. Tu je pomerne malý, ale všetky domy v krajine majú jeden, ktorý obsahuje druhé umývadlo. Používa sa hlavne na uskladnenie spotrebičov alebo napríklad na doplnenie chladničky.
Vo svojej zadnej kuchyni má Mariel chlieb, ktorý definuje ako svoj francúzsky dotyk! Vďaka tomuto zariadeniu si pripravuje domáci chlieb, ale aj bagety, ale aj briošky, bolesti au lait alebo croissanty. Na Novom Zélande je hlavne sendvičový chlieb, ostatné druhy chleba sú dosť drahé. Blogger má tiež varič ryže, ktorý je v krajine dosť bežný, pretože existuje pomerne veľká ázijská komunita.

Rôzne inšpirácie na tanieri


Podľa Mariela je tradičná novozélandská kuchyňa založená hlavne na jahňacine a je veľmi podobná anglickej kuchyni. Je tu napríklad typické jedlo: jahňacia omáčka z jahňaciny, takže s mätou! Môžete tiež ochutnať tradičné maorské jedlá, ako sú napríklad hangi, recepty z tichomorských ostrovov alebo deriváty niektorých ázijských kuchýň. Radostný kuchársky topiaci hrniec!
Nádoba na sušienky umiestnená na pracovnej doske má tvar pukeko, farebného novozélandského vtáka. Nie je to typický predmet krajiny, ale často obsahuje cukríky, sušienky alebo krehké pečivo, ktoré sa veľmi podobajú tým, ktoré jedia v Anglicku a ktoré nazývajú krehké pečivo. Pokiaľ ide o pečivo, najčastejšie sa predávajú torty (vyrobené z cukroviniek) a lamington.

Ovládajte elektrinu


Skvelá vlastnosť novozélandských kuchýň? Úlovok! neuveriteľné, ale pravdivé, platná norma špecifikuje, že každý vývod musí mať vypínač vyššie. Aby ste šetrili energiu, je vhodné ich každú noc zatvoriť alebo zatvoriť nepoužité zásuvky. Ale ako to hovorí Mariel, niekedy je to pasca, pretože pripojením notebooku môžete skončiť s nabitým telefónom!

Užite si grilovanie s priateľmi


Gril je základným prístrojom každého domu v krajine! Rovnako ako v Spojených štátoch je gril často inštalovaný na záhrade a môže pracovať po celý rok, v lete aj v zime. Chez Mariel, je na kolesách, takže sa dá ľahko pohybovať. Na rozdiel od Francúzska, keď prijímate hostí, nejde o večeru pri sedení, ale skôr o grilovanie na grile!