Informácie

Ekologická obnova: kachle na drevo a daňový úver

Ekologická obnova: kachle na drevo a daňový úver

Francúzske domácnosti dnes vo veľkej miere oceňujú ako alternatívu k tradičným krbom krbové kachle. Dôvody ich úspechu? Kombinujú tradičnú techniku ​​a moderný dizajn, vyhýbajú sa murárskym prácam, prinášajú do miestnosti pekný dekoratívny nádych a zvyšujú pohodlie pri bývaní. Ako bonus vám niektoré modely dokonca umožňujú profitovať zo zníženia dane prostredníctvom daňového kreditu za prechod na energiu (CITE). Vysvetlenie!

Kachle na drevo: ekologické vybavenie

Ak je drevo a drevné pelety poslednou najčastejšie využívanou energiou v domácom prostredí, vzbudzujú stále väčší záujem. V skutočnosti sme videli, že ich rating stúpa už niekoľko rokov a stavia sa tesne za plyn, elektrinu a vykurovací olej.
Ekologické a ekonomické, kachle na drevo emitujú šesťkrát menej CO2 ako plyn. Okrem toho v porovnaní s inými zdrojmi energie cena dreva zostala v posledných rokoch relatívne stabilná v porovnaní s inými zdrojmi a jej výrobné náklady sa považujú za nižšie ako zemný plyn alebo vykurovací olej.
Okrem toho má v závislosti od modelu vysokú energetickú hospodárnosť od 60% do 80%. Umožňuje tak úspory energie a výhody plynúce z kreditu na daň z prechodu na energiu (ISCED).

Aké sú kritériá spôsobilosti kachle na daňový úver?

Aby si vláda mohla nárokovať daňový úver stanovený na niekoľko rokov, bude vám musieť ponúknuť energetickú účinnosť najmenej 70% a koncentráciu oxidu uhoľnatého nepresahujúcu 0,6%. Okrem toho musí spĺňať normy NF 14785, NF D 35 376, NF EN 13 240 alebo EN 15 250, európske normy pre kachle.
Ak si chcete kúpiť kachle na drevo, vedzte, že je vhodné zvoliť zariadenie označené zeleným plameňom so 4 alebo 5 hviezdičkami, ktoré zaručí najlepší výkon. Aby ste mohli profitovať z daňového úveru za prechod na energiu (CITE), nezabudnite si kúpiť sporák od spoločnosti, ktorá vlastní štítok RGE, a nechajte si ho nainštalovať jedným z ich odborníkov. Neváhajte sa teda obrátiť na týchto odborníkov. V závislosti od vašej situácie vám poskytnú potrebné informácie.
Predĺženie do 31. decembra 2016 predstavuje daňový úver vo výške 30% z nákupnej ceny guľatiny bez práce. Nakoniec upozorňujeme, že na to, aby ste mohli financovať získanie a inštaláciu kachlí na drevo, môžete akumulovať eko pôžičku s nulovou sadzbou (Eco-PTZ), v závislosti od zdrojov.