Tipy

Ako úspešne nainštalovať podlahové lišty?

Ako úspešne nainštalovať podlahové lišty?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kladenie kachľového sokla nemusí byť nevyhnutne detskou hrou. Dlaždice, opatrenia, materiály ... ako sa správne rozhodnúť bez porušenia banky? vám poskytne najlepšie tipy na inštaláciu obkladovej lišty. Poďme na inštaláciu v 5 krokoch!

Prečo kachľové sokly?

Kachľová sokla je predovšetkým dobrým dekoratívnym prvkom. U už obkladaných podláh ponúka skutočnú kontinuitu obkladu a zvyšuje estetický vzhľad miestnosti. Je tiež ideálny na miestach vyžadujúcich dokonalú hygienu, ako je kúpeľňa, kuchyňa, toaleta alebo priechody, ako je vchod.

Krok 1: Definujte obvod

Prvým krokom je určenie obvodu miestnosti, ktorá sa má obkladať. Na získanie požadovaných lineárnych metrov je najlepšie zaokrúhliť sa na nasledujúci meter. Potom musíte nájsť dlaždice: ak už máte malé dlaždice, môžete si ich vziať na podstavec. Je formát dlaždíc príliš veľký? Nepanikárte, kontaktujte výrobcu a požiadajte o dlaždice z tej istej kolekcie v soklovom formáte. Tieto dva prvky sú vo všeobecnosti koordinované.

Krok 2: Vypočítajte potrebný počet dlaždíc

Na výpočet počtu kúskov, ktoré treba kúpiť, zmerajte dĺžku stien (netreba počítať dvere) a sčítajte vzdialenosti. Vydeľte dĺžku stien dĺžkou dlaždíc a získate potrebný počet dlaždíc. Malý tip: zoberte o 10% viac dlaždíc, aby ste v prípade potreby dostali viac. Nikdy nemôžete byť príliš opatrní!

Krok 3: Vyberte si svoje nástroje

Ak chcete nainštalovať sokel, poskytnite ceruzku, nástenné lepidlo určené na podperu, zubovú špachtľu 5 x 5, lepenkové kliny, palicu a gumené rukavice, kolenné podložky na vytvorenie spojov, maltu na kĺby, suchú handričku a špongiu. Teraz ste vybavení!

Krok 4: Pripravte si stenu

Dlaždice sa musia položiť na čistú, rovnú, suchú a pevnú stenu. Predovšetkým skontrolujte, či nie je spodná časť vašej steny pokrytá lepidlom (kvôli predchádzajúcej inštalácii soklov). Zriadiť linku kladenia. Z tohto dôvodu vezmite dlaždicu, zaklinujte ju na podlahovú dlaždicu a nakreslite čiaru na stenu. Uistite sa, že je vaša pôda vyrovnaná! Je to dobré, ste pripravení nainštalovať podlahové lišty!

Krok 5: Položte podstavec

1. Naneste lepidlo, najlepšie lepidlo na stenu vhodné pre podperu. Rozmiestnite rovnomerne na stenu zubovou špachtľou so zubami 5 x 5 na dĺžku metra. Malý tip: začnite od rohu miestnosti alebo od zárubne. Potom prilepte zadnú stranu dlaždíc. Dvojité lepenie sa odporúča najmä pri inštalácii soklov. 2. Položte prvú dlaždicu priamo na stenu. Silno zatlačte a stabilizujte jemným stlačením gumovej paličky. 3. Zopakujte postup. Aby sa udržala konštantná vzdialenosť medzi dlaždicami, je potrebné používať rovnátka. Nakoniec spočítajte 24 hodín pred zhotovením konečných spojov pomocou spojovacej malty. Potom prejdite suchou handrou, aby ste ju vyhladili, a špongiou odstráňte prebytok. A teraz viete, ako nainštalovať kachľový sokel!