Tipy

Mali by sme zalévať v zime?

Mali by sme zalévať v zime?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pred vašou záhradou ste trochu dezorientovaní a na začiatku zimy vám ukážeme trochu smutnú tvár. Vaša hlavná otázka sa týka zalievania rôznych rastlín v tejto sezóne, keď sa zdá, že príroda nič nepotrebuje. Je potrebné zalévať v zime? Charly de Jardiland odpovedá na naše otázky a vysvetľuje nám, aké sú potreby vody pre rastliny od novembra do februára.

Často sa hovorí, že v najchladnejších mesiacoch spočíva príroda. Je potom potrebné v zime zavlažovať?

Pravidlá zalievania v zime nie sú rovnaké pre všetky rastliny. Preto je potrebné byť obzvlášť opatrný pri zavlažovaní iba určitých rastlín a iných nechať v zime. V mnohých prípadoch, ak ste pozorní, je v zimnom období pomerne ľahké určiť požiadavky na vodu rastliny. Jedna vec je istá, že mladé plantáže vysadené koncom leta je potrebné zime zalievať, ak neprší, pretože ich zakorenenie je veľmi nedávne.

Mala by byť zeleninová záhrada napojená v zime?

Ak sa tam nič nerastie, zalievanie je skutočne zbytočné a predstavuje v tomto prípade nespochybniteľný odpad. Na druhej strane, ak máte rastlinnú náplast s plným poľom alebo zeleninovú náplast, v ktorej je špenát, zimné šaláty alebo ružičkový kel a kapusta hlávková s kapustou v plnej produkcii, napájanie sa nesmie skladovať. Zelenina potrebuje vodu na pestovanie. Je však nevyhnutné sledovať počasie! Preto v zime vodu iba v zimnom období, nie večer, pretože v tomto ročnom období je časté riziko námrazy. Výsledkom môže byť utrpenie koreňov uviaznutých v čerstvo napojenej pôde. Nakoniec si všimnite, že nadbytok vody na svalovej pôde priťahuje slimáky. Mulčovanie preto nie je vždy dobrým riešením v zeleninovej záhrade a na obmedzenie zalievania je lepšie občas škrabať pôdu, aby zostala čerstvá dlhšie.

Je v zime záhrade užitočné zalévať?

V záhrade pre potešenie je logika rovnaká ako pre zeleninovú záhradu. Zoberme si napríklad chryzantému, ktorá je vytrvalá rastlina so zimným kvitnutím. Ak neprší, musí byť v zime napojený. Platí to aj pre vresu, macešku, čertovicu, ktorá je známa pod spoločným názvom vianočné ruže alebo dokonca niektoré odrody petrklíčov. Polievanie by malo byť umelé pre kvety, ktoré sa darí v zemi, a trochu trvalejšie, ale nie nadmerne počas zimy pre kvetináče, kvetinové boxy a kvetinové boxy.

Mali by sa v zime poliať vždyzelené kríky?

Počas zimy zvykneme zabudnúť na vždyzelené kríky. To je veľmi nešťastné, pretože rastliny sa potia, čo spôsobuje stratu vody. Na vyrovnanie tejto evapotranspirácie je preto nevyhnutné zimné zavlažovanie. Ak je teplota mierne a počasie je suché, dvakrát za mesiac môžete mierne zaliať levanduľa, zimostráz, mahónie alebo rododendrony. Budete mať úžitok z veľkoryso zafarbenej prírody, aj keď sneh zakryl záhradu.